RETRO ORCHESTRA

Mieczysław Fogg – wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z  repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawią, że „wspomnienia dawnych dni”staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.  

W programie koncertu m.in.: „To ostatnia niedziela”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „Jesienne róże”, „Tango milonga”,  „W małym kinie”, „Już taki jestem zimny drań”.  

Niedziela, 1 września, godz. 17.00

Amfiteatr, Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna

Wstęp wolny

Wystąpią:

Anastazja Karolina Lizer – wokalistka, klawesynistka. Absolwentka PSM nr 3 im. J. Zarębskiego w Warszawie w klasie Fortepianu, Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Klawesynu oraz PSM II st. im. J. Elsnera w klasie Klawesynu. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Ponadto swe umiejętności doskonaliła na warsztatach muzycznych oraz współpracując z grupą teatralną „Meandry”. Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego, II miejsce i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory oraz wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską i na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie. Jest wokalistka i aktorka w kabarecie „Mucha nie siada” oraz należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie. Współpracuje m.in. z „Piwnicą Pod Baranami”, Towarzystwem Stanisławowskim oraz kompozytorem Wojtkiem Zielińskim. Jest tłumaczką tekstów do niektórych standardów jazzowych, które sama wykonuje.

Piotr Kędziorek – baryton. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.

Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Kierownik artystyczny zespołu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczy w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie. Koncertuje również na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest zdobywcą czołowych nagród oraz laureatem kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych w kraju oraz za granicą, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą i aranżerem kilku projektów muzycznych. Ponadto koncertuje solo w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą. Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla teatru, telewizji oraz radia.

Więcej: http://kop-art.art.pl/projekty/piotr-kopietz/

Michał Zuń – kontrabasista, gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki, koncertując w kraju i za granicą. Współpracuje zarówno z orkiestrami jak i zespołami kameralnymi, od Filharmonii Narodowej przez big-bandy po macedońskie zespoły folklorystyczne. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, w tym na Festiwalu Jazz Jamboree i na festiwalu „La Folle Journee”( Francja 2014) gdzie zyskał bardzo przychylne recenzje tamtejszych krytyków oraz publiczności. Z zespołem Couleur Cafe, został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Współpracuje z  Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Swing Motion, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie,  klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności muzyczne doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.