XII FESTIWAL OTWARTE OGRODY

Po raz 12. mieszkańcy Konstancina-Jeziorny otworzą swoje ogrody oraz wille dla zwiedzających. W ogrodach odbędą się liczne wystawy plenerowe, koncerty, spotkania autorskie, prelekcje oraz warsztaty kulinarne, artystyczne i fotograficzne. Zapraszamy także do Hugonówki.

Sobota, 7 września, godz. 13 – 14.30

Fotografowanie zabytkowymi aparatami – wykład i pokaz sprzętu

W trakcie spotkania można będzie poznać podstawowe typy kamer używanych w XX w., sprawdzić jak leżą w dłoni i zobaczyć czy ręczne ustawianie ostrości jest trudne. Można będzie się też dowiedzieć, jakie problemy występują w wiekowych aparatach, jak sobie z nimi radzić i jak dbać o stary sprzęt. Omówimy też kwestię zastosowania różnych typów kamer, do różnych zadań fotograficznych. Można przyjść z własnym aparatem, w celu omówienia powyższych zagadnień.

Jednym z celów spotkania, jest zainteresowanie mieszkańców Konstancina, uprawianiem fotografii analogowej.

Wstęp wolny – chęć udziału w spotkaniu, można będzie zgłosić na Facebook’owej stronie PhotobyMysluk.pl

Na pokaz zaprasza Tomasz Myśluk – fotograf ludzkich emocji, instruktor fotografii, propagator technik historycznych, kolekcjoner i „kardiochirurg mechanizmów umarłych”, fan sprzętu fotograficznego z lat 70.

Niedziela, 8 września

W Konstancińskim Domu Kultury będzie można oglądać wystawę Rysunku i grafiki konstancińskiego artysty Juliana Henisza. Wstęp wolny

Szczegółowy program festiwalu wkrótce

Możliwość komentowania jest wyłączona.