IMPRO ODJAZD

IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SPORTÓW TEATRALNYCH

IX edycja festiwalu będzie niczym Lokomotywa Impro wjeżdżająca na poszczególne stacje i miejmy nadzieję będzie wielu chętnych aby kupić bilet na taki Impro pociąg. Stacja Edukacja to symbol wielu warsztatów, z których będzie można skorzystać: impro dla nauczycieli, dzieci, młodzieży, dorosłych, amatorów. Ale nasz Pociąg Impro zatrzyma się na wielu innych stacjach.

IX edycja festiwalu będzie niczym Lokomotywa Impro wjeżdżająca na poszczególne stacje i miejmy nadzieję będzie wielu chętnych aby kupić bilet na taki Impro pociąg. Stacja Edukacja to symbol wielu warsztatów, z których będzie można skorzystać: impro dla nauczycieli, dzieci, młodzieży, dorosłych, amatorów. Ale nasz Pociąg Impro zatrzyma się na wielu innych stacjach.

PROGRAM

SOBOTA 12.10

17.00-19.30 STACJA PARNO I DUSZNO / BILET 20 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI

DWAJ PANOWIE

SĄSIEDZI

20.30 KATARZYNA GROCHOLA & AB OVO – MORDERSTWO W IMPROEKSPRESIE / BILET 50 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

NIEDZIELA 13.10

17.00-19.00 STACJA GWARNO I TŁUMNO / BILET 20 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

BCA FLASH

TEATR LUKLA

NIPLODRAM

20.30 BUM BUM ORKe STAR & BARTOSZ GAJDA – SZYBKA KOLEJKA WESELNA / BILET 50 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września


SPEKTAKLE

SOBOTA 12.10.

17.00-19.30 STACJA PARNO I DUSZNO

BILET 20 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

Od 16 września BILET 30 ZŁ

Wystąpią:
Niebezpieczne związki, Dwaj Panowie, Sąsiedzi.NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI

Co czujesz, gdy widzisz dwoje ludzi, między którymi uczucie jest tak silne, że nie możesz oderwać od nich wzroku? Zazdrościsz? Uśmiechasz się zarażony dobrą energią ich relacji?

Nora i Zając. Z jednej strony bezczelni, z drugiej do rany przyłóż. Ona przenikliwa, on dociekliwy. Obserwują wnikliwie życie więc na scenie „grają życiem”. Lubią prawdę. W świecie wodnym byliby delfinami, tak im się wydaje.

Państwo Purc, Janek i Agnieszka to koliber wśród ludzkich relacji, pełen gracji, nieuchwytny, fascynujący. Połączenie silnych osobowości, wrażliwości i dobrej energii. Są razem już od dawna. Mimo, że wiedzą o sobie wszystko i rozumieją się bez słów, to na scenie zaskakują się nieustannie.DWAJ PANOWIE

Dwaj Panowie to dwóch wrocławskich improwizatorów związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Ich spektakle to improwizowane komedie, które są nacechowane gęstymi relacjami postaci, dawką dobrego humoru i zaskakującymi sytuacjami.

Dwaj Panowie to:

Mateusz Płocha – aktor, lalkarz, improwizator, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.Współzałożyciel grupy impro 3-Way, z którą improwizuje w języku angielskim. Współpracuje także z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.

Artur Jóskowiak – aktor improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel, m.in. Teatru Improwizacji Improkracja, ośrodka szkoleniowego Akademia Improwizacji, grupy PAPTAK, SLAVIC PARTY 24/7.SĄSIEDZI


Sąsiada, tak jak rodziny, niestety się nie wybiera. Często przypadek decyduje o tym gdzie zamieszkamy i z kim sąsiadujemy. I tu zaczynają się schody! Nawet jeśli mieszkamy na tym samym piętrze – to chwilami ciężko żyć razem, a osobno jeszcze gorzej! Zatem chcąc nie chcą miedzy sąsiadami powstaje NIETUZINKOWA RELACJA. Ten przedziwny związek dwóch niby sobie obcych, a jednak bliskich osób, charakteryzują złośliwości, zazdrość, a czasem małe wojny… ale też przywiązanie, wspieranie dobrym słowem lub radą w potrzebie, a nawet specyficzny rodzaj miłości (sic).


Wojtek Medyński i Jasiek Aleksandrowicz- Krasko przedstawią Wam w kilku dwuosobowych scenach, bardziej lub mniej spotykane relacje sąsiedzkie, które złożą się na jedno w 100% improwizowane show. Oczywiście publiczność będzie miała wpływ na całą fabułę tego premierowego i eksperymentalnego przedstawienia. Zatem, czy będą to dwaj zgryźliwi tetrycy jak Cześnik i Rejent lub Kargul i Pawlak, a może mistrzowie intelektu jak Pat i Mat… zdecydujecie WY!

20.30 KATARZYNA GROCHOLA & AB OVO
MORDERSTWO W IMPROEKSPRESIE

BILET 50 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

Od 16 września BILET 75 ZŁ


Czyż to nie piękne, kiedy przypadkowe spotkanie przeradza się w artystyczną współpracę? Tak było w tym przypadku. Wspaniała pisarka Katarzyna Grochola najpierw podejrzała rozgrzewkę grupy teatralnej AB OVO przed spektaklem, a później zobaczyła Ich na scenie. To spotkanie, a właściwie rozmowy, którym nie było końca, zaowocowały tą niezwykłą propozycją ze strony teatru.

Jak to się dzieje w improwizacji, będziemy podglądać: Katarzynę Grocholę, piszącą kryminał i aktorów sprawdzających na żywo, jak wątki powstałe w wyobraźni pisarki rozwiązują się na scenie. Ona będzie więc „na żywo” pisać , Publiczność będzie jej podpowiadać niczym duchy wielkich pisarzy, a Oni będą to przedstawiać. „Morderstwo w Improekspresie” będzie więc pełne zwrotów akcji, która może tak szybko ulec zmianie, jak szybko wyrywa się kartki z maszyny do pisania i wyrzuca je do kosza. Zawsze jednak pisarz może kartkę z kosza wyjąć i do niej powrócić. To trzeba koniecznie przeżyć!

NIEDZIELA 13.10.


17.00-19.00 STACJA GWARNO I TŁUMNO

BILET 20 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

Od 16 września BILET 30 zł

Wystąpią: BCA Flash, Teatr Lulka, Niplodram.

BCA FLASH

SPEKTAKL PSY I KOTY

Łapy, łapy cztery łapy, a na łapach i pies, i kot i dużo dziejowego hejtu między nimi. Konflikt dominuje relację tych dwóch gatunków, albo przynajmniej tak się wydaje nam – ludziom, którzy z hejtu uczynili swój sport, jeśli nie narodowy, to z pewnością gatunkowy.

Wskakujemy na główkę do wrzącego kotła, gotowi na sprawdzenie tego czy ugotujemy się na gorącą, kipiącą zupę, czy też uleci z nas cała para. Następnie leciutcy, wolni od wszelkich przywiązań, podzielimy się miłością z całym światem i z widownią 321 Impro – znajdującą się najbliżej pola naszego oddziaływania.


BCA FLASH Teatralna grupa improwizacyjna, prężnie działająca od 2011 roku. Kolebką zespołu jest Konstanciński Dom Kultury, powstał podczas warsztatów towarzyszących właśnie Festiwalowi 321 Impro. Grupa utalentowanych chłopaków szybko zyskała sympatię publiczności, nie tylko w Konstancinie, lecz także w Warszawie i innych miastach.

TEATR LUKLA

HISTORIE, KTÓRYCH NIE ZNAMY – SPEKTAKL IMPROWIZOWANY


To spektakl w 100% oparty na sugestiach publiczności. Improwizacja teatralna pozwala opowiadać historie, tworzyć postacie, relacje, kreować świat, bawić, wzruszać i zadziwiać. Doświadczenia życiowe widzów, biorących udział w przedstawieniu oraz bogata przeszłość teatralna aktorów w połączeniu z „impro” to swoisty eksperyment, do którego chcemy zaprosić widzów. Spektakle improwizowane są każdorazowo wyzwaniem, skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie, co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione. Scena i widownia powołują do życia bohaterów, którzy następnie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów i widzów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia.


Na scenie zobaczymy: Wiolettę Tomicę, Basię Szarwiło, Karolinę Hordyjewicz (fortepian), Piotra Bublewicza, Bogusława Byrskiego i Adama Organistę

NIPLODRAM


Uwielbiamy snuć opowieści – krótkie lub długie, absurdalne lub codzienne, miłosne, przygodowe oraz te wymykające się wszelkim konwencjom. Dlatego na 321Impro opowiemy Wam jedną historię. Poznacie bohatera i jego słabość, zobaczycie, jak męczy się ze światem i z samym sobą, jak inni męczą się z nim, jak upada i traci nadzieję, aż w końcu jak staje nad przepaścią i już nie będzie miał wyjścia… Może nawet zakończymy tę historię. To będzie zależało od was!

20.30 BUM BUM ORKe STAR & BARTOSZ GAJDA

SZYBKA KOLEJKA WESELNA

BILET 50 ZŁ w przedsprzedaży do 15 września

Od 16 września BILET 75 ZŁ


Na zakończenie 9. edycji festiwalu przedstawiciele grup uczestniczących w nim wraz z niesamowitymi muzykami Bum Bum Orkestar zaimprowizują dla publiczności …wesele. Nad całością niczym kierownik pociągu, a właściwie wodzirej czuwał będzie znany komik Bartosz Gajda. Kto wziął właśnie ślub, kto jest kim na weselu, kto jest od strony Panny Młodej, a kto od Pana Młodego zadecyduje Publiczność. Akcja czyli wesele toczyć się będzie na … dworcu. Nie zabraknie więc szybkich kolejek. Będzie przaśnie, wesoło, smutno, głośno, tanecznie i śpiewająco. Czy miłość przetrwa ? Tego dowiemy się, przychodząc na to jedyne i niepowtarzalne przedstawienie. Taki spektakl jest jak prawdziwe wesele, zdarza się tylko raz w życiu.

Bartosz Gajda

Bum Bum Orkestar to bombowa, wybuchowa muzyka. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką, jaką wykonują i ze sposobem w jaki to robią. Bombowa, bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali. Bum Bum Orkestar to zespół, w którym grają sami soliści, tworząc przy tym „harmonię doskonałą”.

12-13 października

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

UWAGA! Przedsprzedaż biletów do 15 WRZEŚNIA!

PROMOCYJNE CENY!

Spektakle godz. 17-19.30 – 20 zł

Spektakle godz. 20.30 – 50 zł

Karnet na wszystkie wydarzenia – 110  zł

Sprzedaż biletów po 15 września.

Spektakle godz. 17-19.30 – 30 zł

Spektakle godz. 20.30 – 75 zł

Karnet na wszystkie wydarzenia – 165 zł

 Kup bilet

Możliwość komentowania jest wyłączona.