IMPROVSZKOLE

Głównym celem konferencji jest wdrażanie technik improwizacji teatralnej jako innowacyjnego narzędzia dydaktycznego wzmacniającego uczenie się. Jest skierowana do każdego, kto pragnie realizować lub wspierać nowoczesną, innowacyjną edukację. Praktycy impro, dydaktycy, trenerzy, nauczyciele i eksperci zajmujący się edukacją zaprezentują jak uczą się i jak wspierają innych w uczeniu się, korzystając z technik teatru improwizacji. Wierzymy, że dzięki impro edukacja szkolna może stać się o wiele przyjemniejsza i bardziej efektywna, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.

Więcej na: improvszkole.edu.pl

💚 Inspiracja
💙 Motywacja
💛 Pozytywne myślenie
🧡 Rozwój
💜 Otwartość na zmiany to IMPRO
Rozwój impro przekroczył cel jego powstania – uwalnianie potencjału kreatywności aktorów uczących się do ról. To techniki spójnego treningu umysłu i ciała, które sprawiają, że życie staje się łatwiejsze, że chce się chcieć. W wielu krajach świata wykorzystywane w edukacji – jako narzędzie dydaktyczne wspierające możliwości i motywację do uczenia się.
Współczesna transformacja edukacji z nauczania do uczenia się szeroko otwiera drzwi na nowe metody angażowania uczących się i uczących. To dla Was właśnie Drodzy Edukatorzy:
🎓 nauczyciele wszystkich przedmiotów
🎓 pedagodzy
🎓 pracownicy świetlic szkolnych i społecznych
🎓 wychowawcy
🎓 instruktorzy
🎓 trenerzy
🎓 animatorzy
🎓 opiekunowie dzieci i młodzieży
🎓 dyrektorzy szkół
🎓 kierownicy internatów
🎓 działacze organizacji non-profit formalnych i nieformalnych
🎓 pracownicy kuratoriów
🎓 przedstawiciele samorządów terytorialnych
🎓 inni zarządzający placówkami edukacyjnymi
odbędzie się konferencja, która jest swoistym zaproszeniem do wdrożenia impro w szkołach jako efektywnego narzędzia dydaktycznego. Dzięki niemu zapewnicie praktyczny rozwój kompetencji personalnych, społecznych i kompetencji kluczowych uczniów, dzięki niemu w Waszych szkołach i organizacjach może mieć miejsce ciekawy dla uczniów transfer wiedzy.
Podczas konferencji odpowiemy na pytania
📘 Czym jest improwizacja i jak techniki impro pomagają angażować w proces uczenia się?
📗 Jak bardzo przyjazną formą budowania relacji i współpracy jest improwizacja?
📒 Jak impro wpływa na rozwój kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych?
📙 Jak wspierać rozwój kompetencji kluczowych technikami impro?
📕 Na czym polega innowacyjność stosowania technik impro w dydaktyce?
📙 Jak techniki impro podnoszą skuteczność transferu wiedzy?
📒 Jakie doświadczenia mają edukatorzy wykorzystujący impro w uczeniu (się)?
Odpowiedzą na nie praktycy improwizatorzy, aktorzy prowadzący warsztaty, dydaktycy, akademicy, trenerzy, nauczyciele, którzy stosują impro na swoich lekcjach, a także młodzież wychowana na impro, rodzice i dzieci. I nie tylko opowiedzą! Pokażą!
Będzie poważnie i wesoło, będzie teoria i praktyka, będzie słuchanie i działanie, będą konkursy i nagrody 🎁. Damy Wam też coś do jedzenia 🥦 i kubek kawy ☕️:)
Każdy uczestnik otrzyma solidną dawkę impro, jeśli zechce weźmie udział w krótkich formach impro, by doświadczyć, przekonać się „na własnej skórze” o co w tym chodzi. Każdy w cenie biletu dostanie materiały konferencyjne, dostęp do nagrania konferencji i treści prelekcji, gadżety od partnerów (mamy nadzieję:).
A kto chce i zdecyduje się zostać na dłużej, może wziąć udział w naszych „afterkach”, którymi są warsztaty w sobotę i festiwal – Impro Odjazd w weekend.

REJESTRACJA

🧾 Każdy dostanie certyfikat uczestnictwa w konferencji z innowacji edukacyjnej i rozwoju kompetencji kluczowych.

💚 Z A P R A S Z A M Y 💚

Możliwość komentowania jest wyłączona.