Gdzie jest broda św. Mikołaja

„Gdzie jest broda św. Mikołaja?”

Z okazji zbliżających się i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci „Mikołajek”, Konstanciński Dom Kultury zaprasza najmłodszych widzów na spektakl „Gdzie jest broda św. Mikołaja?”.

14.12.2014 , godzina 13:00

Utrzymana w komediowej formie świąteczna propozycja skierowana jest do najmłodszych widzów w wieku 4-10 lat. „Gdzie jest broda św. Mikołaja”, to nie tylko sensacyjna historia, ale również pouczająca przypowieść o przyjaźni i byciu razem, w czasie tych najważniejszych świąt w roku. Bajka utrzymana jest w lekkiej formie, na scenie króluje dowcip, piosenka i żywa muzyka. Bohaterowie wciągają młodych widzów do wspólnej zabawy. Barwna scenografia i kostiumy wprowadzają nas w świąteczny nastrój.

Historia opowiada o tym, jak pewnego ranka, Św. Mikołaj budzi się z letniego snu i zaczyna przygotowywania prezentów dla dzieci. Okazuję się jednak, że ktoś skradł Św. Mikołajowi brodę i czarodziejską czapkę. W wyniku intrygi, Św. Mikołaj trafia do aresztu. Para młodych detektywów, Lena i Piotruś, muszą odnaleźć złodziejaszka i przekonać Inspektora Herlaka Szolmsa, że prawdziwy Mikołaj jest w areszcie. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ dzieci, muszą zmierzyć się ze Skrzatem Bumem, który posiada niezwykłe umiejętności i skutecznie komplikuje im śledztwo. Skrzat ma też nieodpartą ochotę zostać Nowym Mikołajem, który zamiast rozdawać prezenty, będzie je dzieciom zabierać! Czy młodzi detektywi sobie poradzą?

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Konstancińskim Domu Kultury, w „Hugonówce” przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie.

Obsada:

Joanna Jabłczyńska – Dobra Wróżka,

Wojtek Brzeziński – Skrzat Bum,

Wojciech Słupiński – Mikołaj,

Michał Tomala – Herlak Szolms,

Detektywi: Lena – Halinka Łukaszewicz,

Piotruś – Hubert Janczak,

Teksty piosenek: Katarzyna Małyszko,

Muzyka: Joachim Łuczak i Artur Guza,

Reżyseria: Radek Dunaszewski,

Scenografia: Ewa Panasiuk, Agata Gregorczyk-Janik,

Autor: Elfosław Dobroduszny

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Hugonówka, sala widowiskowa

Możliwość komentowania jest wyłączona.