Festiwal filmowy ŚWIAT MAKLAKA

Festiwal Świat Maklaka jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych Zdzisława Maklakiewicza, kultowego aktora, ikony polskiego filmu. Festiwal będzie się składał z dwóch części. Pierwszy to Konkurs Filmowy dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w pogodny i życzliwy sposób, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

Równolegle do części konkursowej będą się odbywać pokazy filmów i widowisk telewizyjnych z udziałem „Maklaka”, a także spotkania z twórcami, którzy z nim współpracowali. W sobotę i niedzielę zapraszamy na pokazy konkursowe, a w sobotę wieczorem pod Hugonówką odbędzie się nocny plenerowy maraton kina z Maklakiewiczem. Ponadto w niedzielę zapraszamy na poranek dla dzieci z filmami, w których brał udział Zdzisław Maklakiewicz.

Galę,  podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego. Znany wokalista zaśpiewa  ulubione piosenki patrona festiwalu.

Zapraszamy na naszego facebooka!

https://www.facebook.com/swiatmaklaka/

Sobota-Niedziela, 1-2 lipca

KDK, ul. Mostowa 15 (Hugonówka)

Festiwal-Maklaka-druk-program

PROGRAM

1-2 lipca 2017 r.   MIEJSCE: HUGONÓWKA, ul. Mostowa 15

SOBOTA

 • 15:00-17:00 POKAZY KONKURSOWE zgłoszonych do festiwalu filmów aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jury konkursu w składzie: Stanisław Pieniak, Jerzy Gruza, Jerzy Kapuściński, Edyta Markiewicz-Brzozowska, z nadesłanych 45 filmów wybrało te, których twórcy potrafili wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

Filmy finałowe konkursu „Świat Maklaka”:

 1. Paweł Olearczyk „Ostatnie słowo”
 2. Dariusz Nojman „IMAGE”
 3. Ewa i Paweł Piątek „Włosy”
 4. Kacper Anuszewski „Myszy i szczury”
 5. Emil Sowiński Film autobiograficzny
 6. Tomasz Kurlej „Cut”/”Cięcie”
 7. Jakub Grad „Ostatnia szansa”
 • 17:30 SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
 • 19:00 GALA FINAŁOWA – uroczyste wręczenie nagrody dla zwycięskiego filmu konkursowego.  Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Macieja Miecznikowskiego. Artysta poprowadzi galę oraz wykona utwory z filmów, w których brał udział Zdzisław Maklakiewicz nie zabraknie również tych, których aktor lubił słuchać.

 

 • 21:00 K(ONK)URS NA REJS – konkurs na teksty, które już znamy… bitwa na cytaty z kultowego filmu z udziałem Zdzisława Maklakiewicza. Sprawdź jak dobrze znasz Rejs…

 

 • 21:30 KINO NOCNE – tę pierwszą lipcową noc spędzimy wśród drzew konstancińskiego Parku Zdrojowego. Na wygodnych leżakach i kocach oglądać będziemy filmy z udziałem Zdzisława Maklakiewicza. Wśród nich znajdzie się wiele pereł, które dziś zostały nieco zapomniane. Gwarantujemy noc pełną śmiechu i wzruszeń. MIEJSCE: PARK ZDROJOWY przed Hugonówką, Konstancin-Jeziorna (filmy: Wniebowzięci, Jak to się robi, Hydrozagadka)

 

NIEDZIELA

 • 11:00-14:00 – Poranek filmowy dla dzieci i rodziców. W Sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury zobaczyć będzie można najlepsze odcinki serialu „Wakacje z Duchami” w którym Zdzisław Maklakiewicz wciela się w rolę prezesa Towarzystwa Przyjaciół Zamku.

 

 • 14:00 – RODZINNE PODCHODY – zabawcie się w detektywów tropiąc niezwykłe historie z duchami w tle…

 

 • 15:00 – przez całe popołudnie będą prezentowane filmy z udziałem Patrona festiwalu. Obok słynnych obrazów, którymi aktor przeszedł do historii kinematografii i telewizji, pokażemy też nieznane i zapomniane.

 

 • 18:00 – DANCING W ALTANIE

Sylwetka aktora będzie towarzyszyła festiwalowi przez cały weekend poprzez wkomponowane w otoczenie parku wizerunki Zdzisława Maklakiewicza.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.