321 IMPRO FESTIWAL

Pierwszego dnia wystąpią: Poławiacze Pereł, Mia100W, Lee White, Mumio. 321Impro to jedyny teatralno-kabaretowy festiwal w Polsce, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. Aktor musi wykazać się odwagą, refleksem, intelektem, sprawnością fizyczną i poczuciem humory, by w kilka sekund wcielić się w postać, pokazać emocje czy zaśpiewać piosenkę i zaskoczyć widzów oraz kolegów na scenie. Zagrać „z głowy” bohatera wymyślonego przez widownię, w określonych przez nią okolicznościach i miejscu.

Sobota 26 sierpnia

17.00-19.45 Otwarcie festiwalu oraz występy grup improwizacji:

17.00 otwarcie festiwalu

17.10-17.55 Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł Improv Teatr to powstała w Lublinie ponad dwa lata temu grupa sześciu facetów. W jej skład wchodzą niezwykle wszechstronni i charyzmatyczni aktorzy Przemek Buksiński, Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski, Łukasz Szymanek i Mirek Urban. Oprócz improwizacji, jak sami o sobie mówią, zajmują się również teatrem, filmem, konferansjerką, szkoleniem, montażem wideo, kabaretem, działaniami happeningowymi, dramatopisarstwem, reklamą oraz promocją Lublina. Na 321 IMPRO pokażą „Historie z monologów”. Spektakl polega na tym, że publiczność po kolei zadaje każdemu aktorowi zawód lub funkcję społeczną. Gdy propozycja zawodu dla 6-tego aktora zostaje przyjęta, ten od razu w ciągu 1 minuty przedstawia najważniejsze informacje z życia swojego bohatera (imię, nazwisko, wiek, stan, sytuację finansową, rodzinną, zawodową, hobby, uzależnienia,…). Tak w ciągu niespełna 10 minut dokonuje się ekspozycja postaci spektaklu. Później rozpoczyna się akcja, sceny splatają się ze sobą, aktorzy mają za zadanie stworzyć relacje między swoimi bohaterami, wykreować grupę większych i mniejszych problemów oraz dotrzeć do ich rozwiązania. Mają na to 30 minut. Spektakl kończy się puentą – w formie zawieszenia, rozwiązania, wygaśnięcie akcji.

18.00-18.45 Mia100W

MIA100W

Szukamy, sprawdzamy, wkładamy palce w drzwi – eksperymentujemy. Panoptikum indywiduów, jaki składa się na naszą grupę, to gwarancja nieprzewidywalności. W improwizacji szukamy przestrzeni dla swobodnej wypowiedzi poza ustalonymi formatami. Zaglądając sąsiadom w okno albo samemu w lustro należy być przygotowanym że spotka nas rozczarowanie. Tak samo eksperyment z definicji może się nie powieść. Otwiera się przez to horyzont nieskończonych możliwości. Kiedy nie boisz się porażki, możesz pozwolić sobie na więcej. Impro nie zawsze musi śmieszyć. Może dziwić, irytować, poruszać, boleć… Stałym elementem naszych spektakli jest muzyka tworzona na żywo Ona nigdy nie jest tłem. Szukamy z nią połączenia. Muzyka jest początkiem, treścią i sensem. Występ Mia100W z pewnością będzie wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.

19.00-19.45 Występ Lee White’a

Lee White

Na festiwalu nie zabraknie zagranicznej gwiazdy impro. Lee White jest uważany za jednego z najlepszych aktorów, zajmujących się tą dziedziną. Będąc częścią uznanego impro duetu CRUMBS z Winnipeg w Kanadzie, Lee White występuje i uczy impro prawie przez całe swoje życie. Podróżując ze swoimi show i warsztatami po całej Europie, Azji, Nowej Zelandii i Ameryce Północnej, CRUMBS występuje z improwizatorami z całego świata. Obok sławnej długiej formy improv z CRUMBS, Lee uczestniczył przy narodzinach kilku nowych formatów takich jak „The Big Smart Improv Show” czy „The Dungeos and Dragons Improv Show”. Podczas 321 Impro Festiwalu zobaczymy go w spektaklu, jakiego jeszcze nie było. Lee White zagra z chętnymi widzami, amatorami. „Twoje 15 minut” to spektakl oparty na scenkach, które widzowie zagrają z Mistrzem Improwizacji.

21.00 Spektakl ,,Kabaret MUMIO”

grupa MUMIO

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry’ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej. Mumio zostało nagrodzone m.in. Teatralną Nagrodą im. Leona Schillera, Nagrodą ZASP oraz dwukrotnie Wiktorem. W drugim spektaklu do zespołu dołączył Jarosław Januszewicz, a obecnie skład poszerzony jest o multiinstrumentalistę Tomasza Drozdka. Na 321 Impro Festiwalu zobaczymy spektakl „Kabaret Mumio”, który wciąż znajduje nowych widzów, choć został wystawiony już blisko 800 razy, nie tylko w Polsce, lecz także w wielu krajach na świecie. Jednak każde przedstawienie jest jedyne w swoim rodzaju, ponieważ grupa lubi improwizować i zaskakiwać widzów. Owa nieprzewidywalność tego, co za chwilę może zdarzyć się na scenie powoduje gotowość widzów do podjęcia ryzyka zobaczenia, tylko pozornie tego samego, spektaklu wielokrotnie. Dorobek oraz specyfika pracy zespołu, pewna elastyczność i zdolność do kreacji na żywo, zaowocowały w 2005 podpisaniem kontraktu na serię bezprecedensowych, przebojowych i niezwykle zabawnych reklam telewizyjnych dla firmy Polkomtel. Reklamy te były wielokrotnie nagradzane za walor artystyczny, ale również otrzymały dwukrotnie nagrodę Effi za skuteczność w reklamie. Najlepiej o grupie świadczą słowa legendarnego Jeremiego Przybory: „Mumio – zachwyciło mnie całkowitą oryginalnością. (…) Tam wszystko jest nowe, „odsiebne”, że tak powiem, i znakomite.”

Sobota, 26 sierpnia

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 (Hugonówka)

Bilety:

  • spektakle o godz. 17.00 – 20zł
  • spektakle o godz. 21.00 – 50zł

Kup bilet

Możliwość komentowania jest wyłączona.