321 IMPRO FESTIWAL

Drugiego dnia wystąpią: Nieregularnik na 3 nuty, Dwie Siostry, Dwaj Panowie oraz MUMIO i Ab Ovo. 321 Impro to jedyny teatralno-kabaretowy festiwal w Polsce, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami.

17.00-19.45 Występy grup improwizacji:

17.10- 17.55 Nieregularnik na 3 nuty

DSC_9002

Nieregularnik na 3 nuty to projekt trzech improwizatorów z teatru Ab Ovo. Agnieszka Bajer, Michał Głowacki i Andrzej Perkman zabiorą Was w zabawną, muzyczną opowieść improwizowaną. Kameralny musical, w którym przeplatać się będą historie kilku bohaterów tworzonych przez Agnieszkę i Michała, a całość wesprze klimatem muzycznym i akompaniament Andrzej. Co się wydarzy? Dajcie im tytuł a odkryjemy jaka za nim kryje się historia.

18.00-18.45 Dwie SiostryDwie Siostry fot. P.Obarski

Dwie Siostry to duet improwizatorek – Katarzyny Chmary i Alicji Dobrowolnej, związany z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Duet tworzy spektakle komediowe na oczach widzów, ad hoc, bez scenariusza, inspirując się sugestiami publiczności. Improwizatorki w swoim spektaklu Dwie siostry wychodzą od jednego stałego, pewnego elementu – w spektaklu zagrają siostry. Tylko tyle wiedzą. Kim będą siostry w kolejnym spektaklu, w jakich sytuacjach je zastaniemy, jaki urywek ich życia zobaczymy? Na to wszystko wpływ będą mieć widzowie. To oni powołają bohaterki do życia, nadadzą im imiona, określą ich cechy osobowości, wymyślą, co robią w życiu… To publiczność zainspiruje improwizatorki, a one to wszystko zagrają! „W naszych improwizacjach stawiamy na emocje i relacje między bohaterami. Uwielbiamy przenosić na scenę ludzkie przywary i śmieszności, które zauważamy na co dzień. Najważniejsze jest dla nas totalne bycie tu i teraz, odkrywanie komizmu w zabawie sceną, całkowite oddanie się partnerowi i wspólne płynięcie w nieznane”

19.00-19.45 Dwaj Panowie

Dwaj Panowie

Zapraszamy na wieczór komedii improwizowanej w wykonaniu dwóch wrocławskich improwizatorów związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Wieczór będzie nacechowany gęstymi relacjami postaci, dawką dobrej komedii, mieszanką stylów i zaskakującymi sytuacjami. Aktorzy zagrają spektakl bez przygotowanego scenariusza, gotowych postaci i żadnych wcześniejszych założeń – czysta improwizacja!

Dwaj Panowie to:

Mateusz Płocha – aktor/lalkarz/improwizator, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od kilku lat aktywny członek Teatru Improwizacji Improkracja. W 2014 i 2016 roku szkolił się z improwizacji w Chicago min. w iO Chicago, Annoyance Theater, Second City oraz u Jimmiego Carrane’a . Prowadzi warsztaty z improwizacji. Współzałożyciel grupy impro 3-Way, z którą improwizuje w języku angielskim. Współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze oraz Teatrem Lalki i Aktora w Opolu.

Artur Jóskowiak – aktor improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja. Prowadzi warsztaty z teatru improwizacji oraz improwizacji w biznesie. Uczył się od trenerów m.in. z USA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii. Ze sceną związany od 2006 roku.

21.00 ,,Impro skrzydła wyobraźni – koncert piosenki przedmiotowej”

z udziałem MUMIO i AB OVO

053

Podczas festiwalu odbędzie się również muzyczny, improwizowany spektakl „Impro skrzydła wyobraźni czyli koncert piosenki przedmiotowej”. Na scenie zabrzmią utwory inspirowane doskonałą poezją śpiewaną od twórczości Agnieszki Osieckiej, przez Wojciecha Młynarskiego po Kabaret Starszych Panów, czy nawet utwory Starego Dobrego Małżeństwa. To jednak nie wszystko. Artyści staną przed trudnym, aktorskim wyzwaniem. Będą musieli bowiem nie tylko zmierzyć się z tekstem poetyckim, lecz także zaśpiewać go z punktu widzenia… przedmiotu codziennego użytku. Oczywiście, o tym w jakie przedmioty wcielą się artyści, na żywo zadecyduje publiczność. To z pewnością będzie niecodzienne przeżycie, gwarantujące świetną zabawę.

Ab Ovo 2

Grupa teatralna AB OVO jest prekursorem festiwalu 321 Impro. Powstała w 2010 roku z inicjatywy Katarzyny Michalskiej, dyrektor artystycznej festiwalu i pierwsze swoje próby oraz występy miała właśnie w Konstancinie-Jeziornie. Aktorzy Ab Ovo mają na swoim koncie wiele niepowtarzalnych występów oraz udział w programach telewizyjnych, m.in. „Mów mi mistrzu”.

 

Niedziela, 27 sierpnia

Konstanciński Dom Kultury,

ul. Mostowa 15 (Hugonówka)

Bilety:

  • spektakle o godz. 17.oo – 20zł
  • spektakle o godz. 21.00 – 50zł

 

Karnet na 2 dni – 120,00 zł

Kup bilet

Możliwość komentowania jest wyłączona.