IMPRO SKRZYDŁA WYOBRAŹNI

Koncert piosenki przedmiotowej z udziałem MUMIO i AB OVO. Na scenie zabrzmią utwory inspirowane doskonałą poezją śpiewaną od twórczości Agnieszki Osieckiej, przez Wojciecha Młynarskiego po Kabaret Starszych Panów, czy nawet utwory Starego Dobrego Małżeństwa. To jednak nie wszystko. Artyści staną przed trudnym, aktorskim wyzwaniem. Będą musieli bowiem nie tylko zmierzyć się z tekstem poetyckim, lecz także zaśpiewać go z punktu widzenia… przedmiotu codziennego użytku. Oczywiście, o tym w jakie przedmioty wcielą się artyści, na żywo zadecyduje publiczność. To z pewnością będzie niecodzienne przeżycie, gwarantujące świetną zabawę.

Grupa teatralna AB OVO jest prekursorem festiwalu 321 Impro. Powstała w 2010 roku z inicjatywy Katarzyny Michalskiej, dyrektor artystycznej festiwalu i pierwsze swoje próby oraz występy miała właśnie w Konstancinie-Jeziornie. Aktorzy Ab Ovo mają na swoim koncie wiele niepowtarzalnych występów oraz udział w programach telewizyjnych, m.in. Mów mi mistrzu.

Mumio to grupa teatralna założona w 1995 w Katowicach, do 1999 działała pod nazwą Teatr Epty-a. Pierwszy spektakl stworzony przez grupę nosi tytuł Kabaret Mumio. Przyniósł on grupie popularność oraz wiele prestiżowych nagród ( m.in. Teatralną Nagrodą im. Leona Schillera, Nagrodą ZASP oraz dwukrotnie Wiktorem) . Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Mumio ma unikalny styl, prezentuje humor absurdalny połączony z autoironią. Grupa mana swoim koncie nie tylko przedstawienia teatralne, lecz także m.in. film fabularny oraz udział w reklamach. W skład Mumio wchodzą aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński i Jarosław Januszewicz, a także multiinstrumentalista Tomasz Drozdek.

SKRZYDLA_STOPKA DRUK_21.08.17Niedziela, 27 sierpnia, godz. 21.00

Konstanciński Dom Kultury,

ul. Mostowa 15 (Hugonówka)

Bilety 50 złotych

Kup Bilet

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.