STRUKTURY. INSTALACJA ŚWIETLNA. MIROSŁAW FILONIK.

Mirosław Filonik, rzeźbiarz i autor instalacji używa w swojej pracy artystycznej jako materii światła. Jego dzieło to najczęściej struktury zbudowane z dziesiątek specjalnie zaprojektowanych świetlówek, pojawiające się w otwartych przestrzeniach, na zewnątrz lub wewnątrz budynków, ingerujące w te przestrzenie, nadając im nowy wyraz.

Chcąc uczcić rocznicę 120-lecia Konstancina i 100-lecia istnienia konstancińskich tradycji uzdrowiskowych zaprosiliśmy  tego wybitnego artystę do zrobienia świetlnego projektu w Konstancinie. Miejscem, które wybrał i w którym powstanie jego geometryczna instalacja jest tężnia. Poza światłem emitowanym będzie tam również dźwięk przygotowany przez znanego  muzyka, kompozytora i reżysera dźwięku Tadeusza Sudnika.

Wernisaż, Sobota 21 października, godz. 17.00

Tężnia

Wstęp wolny

Wystawa będzie czynna do 22 stycznia 2018 r.

plakat-Filonik-nowy

Głównym partnerem wystawy Struktury autorstwa Mirosława Filonika są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

psePolskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Celem spółki jest zapewnienie niezawodnej pracy sieci przesyłowej i dostaw energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Nasza firma jest właścicielem ponad 14 000 km linii oraz 106 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć. PSE S.A. odpowiadają za utrzymanie, eksploatację i rozwój systemu przesyłowego, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. PSE maja swoją siedzibę w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej.

http://www.pse.pl/

Możliwość komentowania jest wyłączona.