IMIENINY KONSTANCJI

Imieniny Konstancji są obchodzone co roku na cześć Konstancji hr. Potulickiej hr. Skórzewskiej, matki założyciela Konstancina Witolda hr. Skórzewskiego, który ponad 120 lat temu nazwał letnisko na jej cześć. Imieninom będzie towarzyszyło wiele różnorodnych atrakcji, z których z pewnością zarówno dorośli, jak i dzieci, wybiorą coś dla siebie. Zapraszamy na warsztaty rodzinne i spotkania oraz wieńczący obchody imienin, wieczorny koncert. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek i świetnej zabawy. Wstęp wolny

 

WARSZTATY

 

10.00 – 12.30 LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI KORY

27653646_10211801430207029_1500102014_o

Warsztat ziołowo-leczniczy, którego celem jest poznanie właściwości kory typowej dla obszaru Konstancina-Jeziorny i umiejętność wykorzystywania jej właściwości leczniczych w życiu codziennym, jako chininy, naturalnej aspiryny i w innych domowych zastosowaniach. Warsztaty rozpoczną się spacerem w terenie, a następnie przetwarzaniem pozyskanych materiałów.

Warsztat przeznaczony dla osób dorosłych i dla dzieci z opiekunami. 

Prowadzący: Karolina Myszkowska i Grażyna Gozdal.

Sala multimedialna

 

13.30 – 15.00 WARSZTAT CUKIERNICZY

pokazy wyjazdowe1

Rodzinny warsztat robienia słodyczy przygotowany przez firmę CukierLukier. Podczas warsztatu będzie można zaznajomić się ze sposobami tworzenia lizaków i cukierków.

Sala multimedialna

 

10.30 – 12.00 MUSICON

musicon

Musicon to nowatorski przedmiot edukacyjny będący jednocześnie maszyną do programowania, komponowania i zabawy. Działa trochę jak pozytywka lub katarynka, z tą jednak różnicą, że dzieci mogą same komponować i programować na nim własne utwory. Instrument służy do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zajęcia z nim wpływają na rozwój kreatywności, umiejętności programowania, rozwijają uzdolnienia matematyczne, sprawność manualną i budują poczucie sprawczości u dzieci. Są doskonałe dla dzieci autystycznych. Wynalazek zdobył już kilka prestiżowych nagród, m.in. w 2012 roku Red Dot Design Award zwaną „oscarem designu” oraz iF Design Award 2017. Autorem projektu jest Kamil Laszuk – muzyk i edukator. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Warsztat dla dzieci w wieku lat 4-6.

Prowadzący: Agnieszka Koszany i Jakub Kozik

Sala plastyczna

 

13.00 – 15.00 W PODRÓŻY

W podrózy_ZDJECIA

Warsztat plastyczny, którego celem jest pobudzenie marzeń o podróżowaniu, rozwijanie wiedzy o innych krajach i umiejętność wykorzystywania w zabawie materiałów z recyklingu.

Warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Prowadzący: Dorota Podlaska

Sala plastyczna

­­­­­

Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. tel. (22) 484 20 20 lub mail: rezerwacja@konstancinskidomkultury.pl

 

GALERIA

 

14.00 – 15.00 DBAJ O SIEBIE FOREVER

23550839_1588677021178553_8839901417350335235_o

Prelekcja Anny Łatacz, ambasadorki zdrowia, urody i przedsiębiorczości firmy Forever.

Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć jak:

  • Zwiększyć poziom energii, sił witalnych
  • Dbać o siebie korzystając z wszechstronnego działania aloesu
  • Uwierzyć w siebie i obudzić w sobie ducha kreatywności i przedsiębiorczości

16.00 – 17.30 JAK TO SIĘ ROBI?

6faf47db000a83324e92c3fb

Spotkanie z Dominiką Jurkiewicz, pilotem, stylistką, projektantką i konstruktorką odzieży

 

SALA WIDOWISKOWA

 

18.00 – 19.00 GRAND SLAM QUARTET

Paryż, lata trzydzieste, tygiel kulturalny, kosmopolityczna stolica sztuki. Na scenie muzycznej pojawia się Django Reinhardt, gitarzysta, który w niesłyszany dotąd sposób łączy mroczne brzmienie cygańskich melodii z harmonią i swingowym rytmem typowym dla amerykańskiego jazzu. Wspólnie z francuskim skrzypkiem Stephanem Grapellim formują Quintette du Hot Club de France, który momentalnie zdobywa serca Paryżan i daje początek nowemu gatunkowi muzycznemu – „jazz manouche” z francuskiego, lub “gypsy jazz” z angielskiego.

grand slam

Grand Slam to kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu. m in. Stochelo Rosenbergiem, Birelim Lagrene, Angeto Debarre, Dorado Schmittem, Tchavo!o Schmittem czy też Florinem Nicolescu. Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzy gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką “la pompę” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce i mniej tradycyjnie, saksofon sopranowy, który nadaje całości świeższego brzmienia.

Wstęp wolny. Wejściówki na koncert do odbioru w recepcji.

11.00 – 18.00 STOISKA Z PRODUKTAMI ZIOŁOWYMI, LECZNICZYMI, KOSMETYKAMI I BIŻUTERIĄ

 

Niedziela, 18 lutego

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny

Partnerem wydarzenia jest Grupa Uzdrowiska Polskie S. A. 

logo-UzdrowiskaPolskie

imieniny-2018-program-2

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.