XV FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Już po raz piętnasty grupy teatralne działające w konstancińskich placówkach oświatowych staną w szranki o Grand Prix festiwalu. O nagrody rywalizować będą przedstawienia przygotowane przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ich występy oceni jury, które nie tylko wybierze najlepszą sztukę, lecz także przyzna nagrody za reżyserię, scenografię i kreacje aktorskie. Drugiego dnia publiczność będzie mogła obejrzeć wyjątkowe, autorskie spektakle młodzieżowych grup teatralnych działających przy domach kultury z powiatu piaseczyńskiego.
Zapraszamy na familijne spotkanie z teatrem tworzonym przez dzieci i młodzież, które przeniosą całe rodziny w świat baśni.

XV FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

17-18 MARCA 2018

17 MARCA SOBOTA – PRZEGLAD KONKURSOWY

11.00 – Uroczyste otwarcie

11.00 – I blok konkursowy

 

Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 5 „Zabawa w śpiącą królewnę”

Dzieci chcą wystawić baśń „Śpiąca królewna”. Przedstawienie pokazuje próby i przygotowania do spektaklu. Teatr w teatrze. Spektakl przygotowały: Beata Kowalczyk i Izabela Kuś.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała St. Wyszyńskiego „Imieniny w ulu”

Przedstawienie na kanwie popularnej dobranocki „Pszczółka Maja”. Pokazuje przygody sympatycznej pszczółki, która razem ze swoim przyjacielem Guciem chce sprawić radość solenizantce Królowej Matce. Wymaga to jednak stawienia czoła nie lada wyzwaniu. Spektakl przygotowała Siostra Terezjanna.

 

No Bell Szkoła Podstawowa „Koń w teatrze”

Spektakl porusza temat plotki i skandalu. Popularność za wszelką cenę, doszukiwanie się sensacji tam, gdzie jej nie ma. Rzeczywistość telewizyjna w krzywym zwierciadle. Spektakl przygotowała pani Natalia Bielawska.

 

Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie „Pchła Szachrajka”

Spektakl oparty na tekście Jana Brzechwy w zabawny sposób przedstawia perypetie Pchły Szachrajki. Spektakl przygotowały panie Małgorzata Gozdołek i Adrianna Mańkowska-Rzeziak.

 

 Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 5 „Zrób coś!”

Dzieci przygotowują się do konkursu związanego z historią II wojny. Poważne lektury, oglądane filmy i pomniki wywołują w bohaterce różne przemyślenia. Rzecz o konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Spektakl przygotowały panie Julita Pawełek i Sylwia Jagiełło.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego „Dzień na Olimpie”

Spektakl na podstawie mitologii greckiej. W roli głównej Zeus z żoną Herą, którzy rozwiązują codzienne spory pomiędzy bogami. Spektakl przygotowali Elżbieta Krawczyk i Wojciech Guszkowski.

14.20 – 15.00 przerwa

15.00 – II blok konkursowy

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta „Lustro”

Spektakl opowiada o młodej dziewczynie, która szuka swojego miejsca w życiu. Pewnego dnia ożywia postać, która jest jej odbiciem w lustrze i zaczyna żyć własnym życiem. Co z tego wyniknie dla samej bohaterki? Spektakl przygotowały panie Paulina Jaszczuk i Anita Rilszyk.

 

 Gimnazjum No Bell „Z pamiętnika Adama i Ewy”

Adaptacja utworu Marka Twaina – żartobliwa opowieść o Adamie i Ewie z perspektywy różnych punktów widzenia determinowanych płcią. Spektakl słowa. Spektakl przygotowała pani Beata Siwicka.

 

 Zespół Szkół nr 3 „Maski”

Ludzkie życie jest jak teatr. Wychodzimy na scenę i odgrywamy główną rolę. Często wcielamy się w postaci, którymi nie chcemy być. Wkładamy maski. Spektakl przygotowała pani Agnieszka Bartosz-Goleniowska.

 

 Zespół Szkół nr 1 „Poznaj swój świat”

Od wieków zadajemy pytanie: Kim jest człowiek? I ciągle nie znamy odpowiedzi, ale niestrudzenie zadajemy je na nowo. Spektakl przygotowali pani Bożena Grodzka i pan Krzysztof Rybczyński.

18 MARCA NIEDZIELA – WYSTĘPY GOŚCINNE

15.00 – 18.00 WYSTĘPY GOŚCINNE

15.00 – Grupa Teatrzaki „Ja zwariuję” (Konstanciński Dom Kultury)

Z książki, która upadła pod stół wysypali się bohaterowie bajek. Rodzina złożona z mamy, taty i małej Kasi, próbują ułożyć wszystko w książce jak należy. Spektakl przygotowała pani Ewa Cielesz.

 

15.40 – Teatroteka Małego Człowieka „Królowa Śniegu” (Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii)

Treść dobrze znana każdemu. Spektakl skupia się wokół poszukiwań Kaja i ukazuje ostateczne zwycięstwo przyjaźni nad złem. Spektakl przygotowała pani Ilona Wietocha.

 

16.20 – Grupa Za drzwiami „Wilenka” (Konstanciński Dom Kultury)

Obrazek – wspomnienie sierocińca w klimacie korczakowskim, z czasów drugiej wojny światowej, oczami współczesnego chłopca. Choreografię do tej sztuki przygotował jeden z aktorów – Mateusz Odolński, a Olaf Gielniewski, również grający w spektaklu skomponował specjalnie na rzecz tej sztuki finałową muzykę. Olaf będzie też grał na żywo na pianinie, a Majka Wojciechowska będzie grała na flecie. Spektakl przygotowany prze panią Ewę Cielesz.

 

16.50 – Chachahihihehe „Mój Azyl’ (Centrum Kultury w Piasecznie)

Spektakl jest rodzajem rewii. Składa się ze scenek i piosenek powstałych na podstawie improwizacji dzieci na temat ich dużych i małych problemów. Rzecz dzieje się na strychu, który jest „tajnym” miejscem spotkań dzieciaków. Tam czują się bezpiecznie i opowiadają innym swoje historie. Spektakl przygotowała pani Ewa Kłujszo.

 

17.40 – Grupa Miniatura „To tylko próba” (Konstanciński Dom Kultury)

Zycie to teatr. Dywagacje n a temat nadziei, życia i śmierci w oparciu o historię dziewczyny przebywającej w szpitalu. Spektakl przygotowała pani Ewa Cielesz.

 

18.00 UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD

Spotkanie z Jury w składzie:

Radosław Dunaszewski – przewodniczący jury, reżyser, scenarzysta, producent. Rezyser filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych.

Karolina Pluta – pedagożka teatru, członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Na studiach Pedagogika Teatru Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi przedmiot praca z widzem.

Łukasz Lewandowski – aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy. Wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie

 

Wstęp wolny

plakat-2018-program-nowy

Możliwość komentowania jest wyłączona.