STREFA KOBIET POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH

Uwolnij w sobie artystkę! Chwyć za aparat!

O czym to będzie?
Dziś niemal każdy robi zdjęcia — od lat mówi się o tym, że żyjemy w kulturze obrazkowej. Chcąc czy nie, włączamy się w ten nurt choćby za sprawą zdjęć wykonywanych telefonem komórkowym. Do czego może nam się przydać fotografowanie? Jak czerpać z tego radość? Jak w zalewie tysięcy zdjęć, zrobić takie, które nie tylko będą nas satysfakcjonowały, ale też przykują uwagę innych? Jak zrobić fotografie, które zostaną z nami na lata? Wszystkiego nie da się pokazać w tak krótkim czasie, ale zbudujemy podstawy, które pozwolą świadomie rozwijać fotograficzne pasje. Postaramy się także o kilka recept na szybkie osiągnięcie lepszych efektów.

Jak to zrobimy?


W pierwszej części spróbujemy wspólnie odnaleźć odpowiedź na pytanie: Jakie są oblicza fotografii? Czym różnią się od siebie różne gatunki zdjęć zarówno pod względem tego, co przedstawiają, jak i tego, jak się je robi. A co najważniejsze, jakie fotografie są w kręgu naszych indywidualnych zainteresowań.
Drugą część poświęcimy na naukę kilku trików, które pozwolą łatwiej robić lepsze technicznie i ciekawsze ujęcia.
Na warsztat zapraszam wszystkie panie, które:
• szukają nowej pasji,
• fotografują i chcą wiedzieć więcej,
• chcą sprawić radość najbliższym pięknymi zdjęciami
• zachwyca piękno fotografii i mają ochotę utrwalać świat wokół siebie za pomocą (dowolnego!) aparatu fotograficznego.

Jak się przygotować


Weź ze sobą aparat fotograficzny (ten w telefonie komórkowym to też aparat!). Nim przyjdziesz, pobaw się nim, odkryj jak działa. Zabierz ze sobą również wszystkie pytania i wątpliwości.

Spotkanie poprowadzi:

Tomek Truszkowski – fotograf (ukończył Wydział Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii łódzkiej WSSiP), nauczyciel fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury “Łazienkowska” w Warszawie, koordynator Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej w dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, od kilku lat związany ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym. “Uważam, że podglądanie świata przez obiektyw aparatu, to pasjonujący sposób spędzania czasu. Warto spróbować. Zapraszam!”

Poniedziałek, 26 marca, godz. 18

KDK Hugonówka, ul.Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna

Wstęp wolny

strefa kobiet marzec

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.