DNI KONSTANCINA – SOBOTA

Program:

Sobota 9 czerwca

Amfiteatr

14.30 -16.00 Występy lokalnych grup wokalnych:

 • Majtki Pana Kapitana
 • Chór Pogodna Jesień
 • Konstanciński Chór Kameralny pod kierownictwem Piotra Stawarskiego
 • Dziecięca grupa musicalowa pod kierownictwem Miszy Hairulina

16.00–17.00 Koncert grupy Modulacja z KDK

Grupa wokalna Modulacja to nowa sekcja, która powstała zeszłej jesieni przy Konstancińskim Domu Kultury. Młodzi wokaliści z Konstancina i okolic sięgają po różne gatunki muzyczne, przy akompaniamencie zespołu profesjonalnych muzyków. Tym razem będzie na rockowo. Pojawią się covery utworów z repertuaru Deep Purple, The Eagels i grupy Lombard. Nie  zabraknie mocnego uderzenia i solówek gitarowych.

17.00–18.00 Koncert zespołu Skrzydlate Małpy

Połączenie energetycznego rockowego brzmienia, osadzonego w klimacie lat 80 i 90 z _MG_9523mocnym wokalem, to zestaw idealny dla fanów dobrego starego rocka. Energetyczna muzyka i chwytliwe polskie teksty, to połączenie trafiające w gusta i młodych i dojrzałych fanów dobrego rocka. Autorem większości kompozycji jest Piotr Dudkowski.  Za teksty odpowiada Paweł Kiljański. W skład zespołu wchodzą Piotr „Dudi” Dudkowski (gitara), Andrzej „Andy” Dela (perkusja) i Tomasz „Malin” Kopyt (bas), współtworzący wcześniej grupę White Highway oraz Paweł „Kiljan” Kiljański, wieloletni wokalista grupy Hetman, obecnie Night Rider i Night Rider Symphony.

20.00–22.00 Koncert Natalii Nykiel

Popularność przyniósł jej udział w programie telewizyjnym The Voice of Poland. Jej Natalia Nykiel Dni Konstancinadebiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku, zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Natalia Nykiel zapełniła istniejącą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Utwory „Bądź duży” i „Error” stały się popularnymi przebojami i zapewniły Natalii miano muzycznej ikony sieci. Teledyski do jej utworów mają w internecie łącznie ponad 145 milionów wyświetleń. W Konstancinie-Jeziornie wokalistka zaśpiewa nie tylko swoje najpopularniejsze utwory, lecz także kompozycje z najnowszej płyty „Discordia” nagranej w ubiegłym roku.

Plener Park Zdrojowy

13.00-20.00  Aleja Artystyczna oraz stoiska handlowe

14.00-18.00 Atrakcje w plenerze:

 • Dmuchane zabawki
 • Balonowe podróże – animacje, gry i zabawy dla dzieci w wykonaniu artystów Teatr w Ruchu
 • Portret Damy – warsztaty malarskie. Na naszych warsztatach zamienimy się na kilka minut w prawdziwych artystów. Czarno-białe stare zdjęcia za pomocą farb, kredek, flamastrów ożywimy kolorami i tak powstaną portrety współczesnych kobiet i mężczyzn. Prowadząca- Ewa Panasiuk. (14.00-18.00)
 • Malowanie buziek i robienie przypinek okolicznościowych
 • Warsztaty z rysunku 3DCzy wiesz, że Twoje dziecko potrafi samodzielnie stworzyć to, co jest mu potrzebne? Na przykład: czapkę, etui na telefon, breloczki, kolczyki, zabawki, narzędzia, modele pojazdów i architektury oraz wiele innych praktycznych rzeczy. Rysunek 3D to metoda łącząca technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Na warsztatach będziemy używać długopisów 3D, za pomocą których można rysować materiałem plastycznym bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Przedmioty narysowane w ten sposób utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Prowadzący – Szkoła Szczęścia. (15.00-17.00)
 • Podróż z plecakiem – warsztaty plastyczne. Większą mi rozkoszą podróż niż przybycie ( L. Staff). Nawiązując do tego cytatu, podczas sobotnich warsztatów zajmiemy się tematem: podróżowania z plecakiem. Odpowiemy sobie na pytania: po co podróżujemy, jakie są formy podróży, jak należy przygotować się do podróży, co spakujemy do plecaka. Całość udokumentujemy pracami plastycznymi, które przedstawią nasze wymarzone miejsca, do których chcielibyśmy pojechać. Prace będą wykonywane w formie kolażu, czyli będziemy używać różnych materiałów i tworzyw. Prowadząca – Agata Janczurowicz. (14.00-17.00)
 • Turniej Siatkówki Plażowej ( 9.00-15.00, boisko do siatkówki )
 • Turniej Badmintona ( 10.00 hala GOSIR )

 

Hugonówka i plener

13.00-15.00  Pokazy modeli pływających sekcji modelarskiej pod kierownictwem Zbigniewa  Ciećwierza (plener)

14.00-18.00  Wystawa modeli konstancińskich zabytkowych willi autorstwa Andrzeja Makulskiego (plener)

14.00-18.00  Strefa Gier Planszowych (plener)

Stoisko animacyjne, gdzie uczestnicy Dni Konstancina będą mogli wziąć udział w rodzinnych grach planszowych o tematyce historycznej. Animacje i gry rodzinne zorganizowane będą przez Pana Przemysława Karpiela ze sklepu „Giermek”. Dodatkowo będzie można zakupić różne ciekawe gry rodzinne.

14.30-16.00  Comedy Impro Banda – występ grupy improwizacji teatralnej (altana)

Comedy Impro Banda foto

16.00-18.00  Spotkanie z kpt. Krzysztofem Baranowskim (sala multimedialna)

Wybitnym żeglarzem, kapitanem jachtowym, dziennikarzkpt Krzysztof Baranowskiem, nauczycielem. Redaktorem naczelnym magazynu „Jachting”. Kapitan jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Jest autorem książki „Droga na Horn” opisującej jego pierwszy rejs dookoła świata, który wymagał niezwykłego hartu, odwagi i najwyższych umiejętności żeglarskich. Jest  dziewiątym żeglarzem samotnym w historii światowego żeglarstwa, który zmierzył się z Ryczącymi Czterdziestkami, gdy nawigację prowadziło się jeszcze metodami tradycyjnymi. Jest też pierwszym polskim żeglarzem, który okrążył Przylądek Horn zwany Starym Ludożercą.

 

 

18.30- 20.00  Premiera spektaklu pt.  ,Szósta po południu  w wykonaniu grupy AD REM, w reżyserii Ewy Cielesz (sala widowiskowa)Ad rem Szósta po południu2

„Szósta po południu” – to dramat obyczajowy, utrzymany w zabawnym tonie. Przedstawia perypetie dużej rodziny, w której każdy skrywa własne małe tajemnice, czuje się niespełniony i dąży do realizacji marzeń. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia w domu Magdy i Bertolta pojawia się nieznany nikomu Abraham Levy z zaskakującą wiadomością.

 

 

 

Wystawy:

Wystawa prac konkursowych studentów Wydziału Architektury Politechniki WarszawskiejProjekty rewitalizacji zabytkowej architektury Konstancina-Jeziorny, godz. 13.00 sala multimedialna

Wystawa prezentuje pokonkursowe prace dyplomowe studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, których tematem jest rewaloryzacja zabytkowych wilii w Konstancinie. Jest ona kolejną ekspozycją prezentowaną w Konstancińskim Domu Kultury. Ilustruje podejście do zabytku młodych architektów.

Wystawa Porcelana Ćmielowska ze zbiorów Aurelii Puszkarskiej  (galeria)

Wystawa Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny (sala muzealna)

Konstancin.120-lecie letniska.100-lecie uzdrowiska – plener przy ul.Sienkiewicza

Rody i rodziny Konstancina – plener przy ul. Sienkiewicza

Wystawa plenerowa z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę przy Hugonówce

Wystawa plenerowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pokazująca konteksty wiążące Konstancin-Jeziornę z tym wydarzeniem. Józef Piłsudski bywający z żoną w Skolimowie; Józef Haller podczas gry w bulle w Parku Zakładowym w Konstancinie; Henryk Krok-Paszkowski, komendant szkoły podchorążych P.O.W., organizujący w swoim domu szkolenia wojskowe; Edward Natanson, jako doradca ekonomiczny delegacji polskiej na Konferencji pokojowej w Paryżu, w 1919 r., to tylko niektóre wątki, które zaprezentowane zostaną na wystawie.

Wystawa Five Drems autorstwa Beaty Czapskiej

Muzeum Gminne Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny ( Willa Świt, ul. Żeromskiego 4 godz. 11.00-18.00)

Kobiety Montparnasse’u, Villa la Fleur, ul. Szpitalna 14, godz. 10-16

 

Wystawa „Kobiety Montparnasse’u” opowiada o artystkach i muzach, emigrantkach żyjących i tworzących w Paryżu w pierwszej połowie XX w.; kobietach bohemy w czasach emancypacji zarówno artystycznej, jak i obyczajowej. Jej narracja pragnie opowiedzieć o tym burzliwym okresie w dziejach z odmiennej niż dominująca perspektywy: nie poprzez nowoczesne postawy artystyczne, lecz z punktu widzenia formułującego się wówczas na ich tle głosu kobiet. Na wystawie można oglądać prace artystek takich jak: Tamara de Łempicka, Mela Muter oraz Alicja Halicka; ponadto: Ksenia Boguslavskaya-Puni, Ester Carp, Alicja Hohermann, Nathalie Kraemer, Sonia Lewitska, Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska, Maria Marevna, Stefania Ordyńska, Chana Orloff, Valentine Prax czy Zofia de Schomberg-Szymberska. Zwiedzający mogą poczuć smak Paryża szalonych lat 20. rozkoszując się wizerunkami jednej z najważniejszych muz-emancypantek XX wieku: Kiki de Montparnasse na obrazach Maurycego Mędrzyckiego oraz Mojżesza Kislinga.

NIEDZIELA

Dni-Konstancina

Możliwość komentowania jest wyłączona.