Muzyczne spotkanie z bębnami

Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych zaprasza na muzyczne spotkanie z bębnami. Czym są? To integrująca przygoda muzyczna pobudzająca poczucie rytmu i naturalną muzykalność.  Gra na bębnach to:

  • KREATYWNE ZADANIA
    • polegające na budowaniu rytmów, ich powtarzalności, nadawaniu tempa, kreowaniu dźwięków, łączenia dźwięków i w końcu tworzeniu muzyki, czyli sztuki. To nie tylko praca z rytmem, to przede wszystkim twórcza praca artystyczna.
  • KOORDYNACJA I WALKA ZE STRESEM
    • Regularne granie na bębnach korzystnie wpływa na zdrowie. Uwalnia od gniewu i napięcia.
  • PRACA ZESPOŁOWA
    • poprzez budowanie i łączenie określonych rytmów, tak by powstała zgodna kompozycja. Im większa grupa, tym więcej kombinacji rytmicznych. Praca w grupie pozwala przezwyciężyć społeczną izolację. Dobrze wykonane zadanie zespołowe buduje pozytywne relacje.

Jak to zrobimy?

Usiądziemy w kręgu, nauczymy się wydobywać niesamowite rytmy z afrykańskich bębnów po to aby poczuć moc jaką mamy w sobie.

Jak się przygotować?

Przyjdź i doświadcz niesamowitej siły dźwięku, wspólnego bycia i tworzenia.

Spotkanie poprowadzi:

Krzysztof Wawrzyniak

Perkusista w licznych młodzieżowych zespołach od 1998 roku. Od ok. 2002 roku również perkusjonista rozwijający się w stronę instrumentów etnicznych i zdobywający z rodzinnym zespołem „Drużyna Wawrzyna” wiele prestiżowych nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, niebanalnej. Uczestniczył w nagraniach krążków „Nie czekam na cud” oraz w kontrowersyjnym projekcie „Sweterek…”. Od 2013 roku prowadzi „Krainę Bębnów”, spełnia się jako animator, nauczyciel. Prowadzi warsztaty dla wszystkich, bez barier wiekowych, pracuje również z osobami niepełnosprawnych ruchowo i/ lub intelektualnie. Jest Bębniarzem otwarty na współpracę, „pozytywnie zakręcony”, jak komentują uczestnicy jego warsztatów

 

Spotykamy się: 04-06-2018 – poniedziałek

Godzina: 18:00 – 20:00

Miejsce: KDK Hugonówka, ul.Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna

 

Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych

Możliwość komentowania jest wyłączona.