LATO Z KOMEDIĄ DELL’ARTE

Plenerowe spektakle w altanie przy Hugonówce. Uwaga! W razie złej pogody spektakle odbędą się w sali widowiskowej.

 

Comedy Impro Banda

Teatr improwizacji w stylu komedii dell’arte

Sobota, 21 lipca, sobota 11 sierpnia, godz. 19.30, altana przy Hugonówce

W ramach cyklu Lato z Komedią Dell’Arte zobaczymy dwa spektakle improwizowane z komedią dell’arte w tle. Comedy Impro Banda zabierze was tam, gdzie wibruje nieodkryty, potężny czakram planety i gdzie rodzi się esencja życia: improwizacja. Uwaga, po ich występie możesz kierować pojazdami mechanicznymi ale raczej poczujesz, że lepiej wrócić autobusem, by choć kilka osób zarazić spontanicznością, odwagą i śmiechem. Comedy Impro Banda czyli: Anna Kazimierowska, Monia Markiewicz, Kasia Michalska, Grzesiu Sierzputowski, Tomcio Majer, Piotruś Makarski. Wstęp wony.

Historia świata w skróconej wersji – Teatr Scena Współczesna

Sobota, 28 lipca, godz. 19.30, altana przy Hugonówce

Niezwykła komediowo-musicalowa podróż wehikułem czasu po wszystkich przełomowych wydarzeniach i symbolicznych miejscach w historii ludzkości. Ponad 3 tysiące lat historii pokazane przez 3 aktorów w niespełna dwie godziny. Możliwe? Zderzymy Leonarda da Vinci z „Facetami w czerni” i postaciami z Trylogii oraz hippisami. Poznamy osobiście Napoleona i Einsteina oraz nowe oblicze wojen XX wieku. Takiego przeglądu nie zapewni żaden podręcznik ani nawet multimedialna encyklopedia. Niezwykle zabawny i błyskotliwy spektakl w reżyserii Włodzimierza Kaczkowskiego. Wstęp wolny.

Biblia w skróconej wersji – Teatr Scena Współczesna

Sobota, 18 sierpnia, godz. 19.30, altana przy Hugonówce

90 minut, 3 aktorów, 44 postacie biblijne. Brzmi nierealnie? Wyrusz w niezapomnianą podróż po Starym i Nowym Testamencie i poznaj najważniejsze historie biblijne przedstawione z przymrużeniem oka. Noe (w tej roli Marcin Piejaś) z ogromną tkliwością opowie o stworzeniu Arki, jako Salomon zaśpiewa pouczający przebój w stylu Jerzego Połomskiego, Salome skusi Jana Chrzciciela dzikim tańcem, a Jeruzalem TV pokaże na żywo transmisję z narodzin Jezusa. Zawiłości biblijnych imion rozjaśnimy w rytmie arabskiego hip-hopu. Spektakl nie tylko rozbawi do łez, lecz także skłoni do refleksji na temat umiejscowienia człowieka we wszechświecie, istoty dobra i zła. Wstęp wolny.

Lato z Komedią

Możliwość komentowania jest wyłączona.