XI edycja Festiwalu Otwarte Ogrody

Zapraszamy na Festiwal Otwarte Ogrody. Po raz 11. mieszkańcy Konstancina-Jeziorny otworzą swoje ogrody oraz wille dla zwiedzających.
Przez weekend w 26. ogrodach odbędą się liczne wystawy plenerowe, koncerty, spotkania autorskie, prelekcje oraz warsztaty kulinarne, artystyczne i fotograficzne. Ponadto, będzie można wziąć udział w wycieczkach historycznych z przewodnikiem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu poniżej. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Konstancin-Jeziorna, Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina  oraz Konstanciński Dom Kultury.

Zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury

 

Sobota, 8 września godz. 12.00–13.30

Warsztaty fotografii analogowej „Konstancin Black & White”

To okazja, by doświadczyć pełnego cyklu twórczego, od inspiracji, przez proces naświetlenia negatywu, aż po własnoręczne wywołanie odbitki w tradycyjnej ciemni. Warsztaty składają się z trzech części:

• godz. 12.00–13.30 KDK Hugonówka – wykład o fotografowaniu na negatywach i prezentacja obsługi sprzętu analogowego – wstęp wolny

• godz. 13.30–16.00 zdjęcia plenerowe – spacer po konstancińskich ogrodach – obowiązują zapisy

• Praca w ciemni – naświetlenie i wywołanie powiększeń – 3h zajęć, czas i miejsce będą podane uczestnikom – obowiązują zapisy Każdy z uczestników otrzyma do dyspozycji aparat z filmem i stanowisko z powiększalnikiem do naświetlenia odbitek. Od uczestników jest oczekiwane zaangażowanie, doświadczenie fotograficzne nie jest konieczne – nad stroną techniczną będzie czuwał instruktor.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Myśluk – fotograf ludzkich emocji, instruktor fotografii, propagator technik historycznych, kolekcjoner i „kardiochirurg” mechanizmów umarłych, fan designu i sprzętu fotograficznego z lat 70. Udział w warsztatach jest bezpłatny, wiek minimalny – 15 lat, liczba uczestników – ograniczona.

Zapisy mailem na adres: tom@photobyMysluk.pl, temat: „Zgłoszenie na warsztaty fotograficzne 08-09.09.2018”. W razie pytań tel. 602 461 029.

 

Sobota, 8 września, godz. 16.00

Ogród filmowy

Pokaz filmów mieszkańca Konstancina-Jeziorny Jacka Knoppa, operatora i reżysera. Wyświetlone zostaną następujące filmy dokumentalne:

„Krajobraz przed ciszą”, reż. J. Knopp, Krzysztof Rzączyński, 1996 r.

„Maria i Anna”, reż. J. Knopp, 2008 r.

„Jeszcze Cię kocham”, reż. Edi Pyrek i J. Knopp, 2005 r.

 

Sobota i niedziela, 8-9 września godz. 11.00–14.00

Kamienny ogród

Wystawa „Jasna strona mocy” Beaty Czapskiej, rzeźbiarki, autorki grupy biegnących wilków, zainstalowanej w pobliżu Hugonówki. Prezentowane prace to zwierzęta wykute w kamieniu o różnych barwach i różnej przejrzystości lub odlane w metalu. Rzeźb jest ponad 40, a towarzyszy im 10 dynamicznych szkiców rysunkowych. Artystka zaczęła zajmować się motywami zwierzęcymi w latach 80. ubiegłego wieku, a nie był to temat wówczas popularny. Dziś okazuje się, że niektóre z jej prac przedstawiają gatunki zagrożone wyginięciem.

Sobota, niedziela, 8-9 września

Wstęp wolny

Szczegółowy program: Otwarte Ogrody 2018

otwarte ogrody plakat

Możliwość komentowania jest wyłączona.