STREFA KOBIET POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH

Jak rozwiązywać trudne sprawy rodzinne, rozwodowe, majątkowe – trudne kwestie, od których często się ucieka, ale o których warto mówić.

O czym to będzie?
Porozmawiamy o tym w jaki sposób z największą dla Ciebie korzyścią podejść do spraw rodzinnych, które swój finał znajdują w sądzie – do spraw rozwodowych, o alimenty, władzę rodzicielską, podział majątku czy o kontakty z dziećmi. Będzie o praktyce, bez żadnej teorii – bo w sądzie rodzinnym liczą się tylko kwestie praktyczne. Spędziłam na salach sądowych setki godzin, a w tysiącach trzeba liczyć godziny, które przegadałam z klientami czy spędziłam na przygotowywaniu pism procesowych. I tym doświadczeniem chcę się z Tobą podzielić.

Jak to zrobimy?
Porozmawiamy – nie będzie to suchy wykład, ale rozmowa. Jeśli chcesz, możesz zabrać głos, zapytać, podzielić się swoim problemem. Jeśli nie – możesz tylko być z nami i słuchać. Przyjmujemy zasadę poufności tego, o czym będziemy mówić/słyszeć na spotkaniu – dotyczy to, rzecz jasna, szczegółów na temat problemów konkretnej osoby, a nie uzyskanych informacji prawnych.

Jak się przygotować?
Przyjść z pozytywnym nastawieniem, nawet jeżeli masz przed sobą trudną decyzję o rozwodzie bądź sprawa jest już w toku i nie jest łatwo… Po pierwsze – rozwód też jest dla ludzi. Po drugie – często jest tak, że ucięcie pewnych relacji i domknięcie spraw zmienia życie ku dobremu.

Spotkanie poprowadzi:
Joanna Hetman-Krajewska – adwokat i radca prawny w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM w Warszawie (www.patrimonium.com.pl); ma 15-letnie doświadczenie zawodowe; specjalizuje się w prawie rodzinnym i prawie autorskim. Stara się nie tylko udzielić im wsparcia prawnego, ale również spojrzeć całościowo na problem i pomóc klientowi złapać do niego dystans. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie prowadzone przez Stowarzyszenie Niebieska Linia. Prowadziła wiele spotkań z kobietami, m.in. w Centrum Praw Kobiet. Prelegentka podczas II Kongresu Rozwoju Obecnie w trakcie przygotowywania książki „Rozwód czy separacja”.

Poniedziałek, 8 października, godz. 18.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Wstęp wony

Możliwość komentowania jest wyłączona.