KONFRONTACJE CZĘŚĆ I

Cykliczna, przeglądowa wystawa artystów z Konstancina-Jeziorny i okolic ma już wieloletnią tradycję. Jak zawsze jest nie tylko okazją do zapoznania się z aktualnym dorobkiem, znanych już z wcześniejszych prezentacji artystów, lecz także z różnorodnością stylów, form i tematów, poprzez które się wypowiadają. Wzorem lat ubiegłych, ze względu na liczbę uczestników, wystawa będzie miała dwie odsłony. W części pierwszej, w dniach od 24 lutego do 29 marca 2019 r. udział wezmą ci zwani umownie Tradycjonalistami, związani niegdyś ze Stowarzyszeniu Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA, działającym przy Konstancińskim Domu Kultury.

24 lutego – 29 marca 2019 r

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. 11-18

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny

Emilia Czyż-Kędzierska

Z wykształcenia jest mgr inżynierem chemikiem. Maluje olejami i akrylem na płótnie pejzaże, martwe natury i portrety a także od kilku lat abstrakcje. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Grupy Plastycznej Piaseczno i Stowarzyszenia Marynistów Polskich. W 2000 r. zainicjowała stworzenie Konstancińskiej Grupy Plastyków „TRIADA”.  Dużo wystawia i chętnie obdarowuje swoimi pracami fundacje charytatywne.

Aleksandra Gemra – Duscha 

Z wykształcenia jest prawnikiem, z zawodu radcą prawnym.Różne formy artystycznego wyrazu, w tym malarstwo, rysunek oraz rękodzieło traktuje terapeutycznie – malowanie sprawia jej przede wszystkim ogromną radość, tym większą, im więcej kolorów znajdzie się na płótnie.     

Piotr Giers

Jest wieloletnim pracownikiem służby zdrowia i nigdzie niezrzeszonym malarzem amatorem.  

Zachwycają go różne techniki malarskie, które wypróbowuje w swoich obrazach. W latach 2008‑2012 pokazywał swoje prace w oddziale szpitalnym MSWiA w Konstancinie. W 2016 r. po raz pierwszy brał udział w Konfrontacjach.

Jacek Kaczmarek

Zajmuje się malarstwem pejzażowym i abstrakcją. Jego ulubionymi technikami są olej i akwarela. Pasjonuje go również fotografia, głównie dokumentowanie ginącej drewnianej architektury. Od lat prowadzi Galerię Działań Twórczych „PICAS”, gdzie wspomagając młode talenty realizuje zarazem swoje pasje.

Alek Kiziniewicz

Jest członkiem prestiżowego London Sketch Club oraz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Studiował w Chelsea College of Arts. Używa pseudonimu Luigi Kizinski. Prowokuje ostatnio do prześcieradłowych prasłowiańskich refleksji o czasach kanibalistycznych, kiedy spano jeszcze na cudzych skórach. Udziela się w festiwalu psy-trans Świt w Czarnowie, nawiązując do lokalnej kultury dawnego Urzecza, poszukując szlachetnych korzeni dumnego, rodzimego dziedzictwa. 

Izabella Kostrzewska

Zdanie amerykańskiego producenta filmowego Cecila B. DeMille’a „Kreatywność to narkotyk, bez którego nie potrafię żyć jest cytatem najbardziej pasującym do jej życia.Tworzyła od zawsze – kredkami w dzieciństwie, różnymi technikami na studiach, następnie za pomocą komputera w pracy. Obecnie wróciła do malarstwa.Inspiracje i pomysły znajduje w przyrodzie, ludziach i snach. Stara się znaleźć swój styl, choć ciągle jest w stadium edukacji i poszukiwań..

Stanisław Kurek

Pochodzi z Podlasia. Jest poligrafem i plastykiem. Przez dwadzieścia lat był wykładowcą warszawskiej ASP gdzie uczył technik graficznych – przede wszystkim serigrafii i litografii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa i autorem licznych prac w tym pięciu cykli akwarelowych, z których część została zaprezentowana w wydawnictwach albumowych „Ziemia Piaseczyńska w akwarelach Stanisława Kurka i „Konstancin w akwarelach”.

Teodora Kurek

Pochodzi z Zamojszczyzny. Ukończyła studia z Wychowania plastycznego w Studium Nauczycielskim w Katowicach oraz w Instytucie Pedagogicznym w Warszawie. Jest również absolwentką Studium Podyplomowego dla Nauczycieli przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą i pastelem. Tematem jej prac są głównie pejzaże, architektura i martwe natury. Uczestniczyła w około 120 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Miała 14 wystaw indywidualnych.

Leokadia Nastały                                                         

Malarstwo jest dla niej pasją, którą „zaraziła” innych ludzi tworząc, jako pracownik Domu Kultury, artystyczną Grupę Piaseczno. Jej ulubione techniki to olej na płótnie i akwarela. Tematem jej prac są głównie pejzaże, architektura i kwiaty a także impresje malarskie w cyklach „Preludia deszczowe” i „Błękitny”.

www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl

Wiesława Nastały-Płaskocińska

W swej twórczości najchętniej posługuje się suchymi pastelami. Inspiracje malarskie czerpie z przyrody, chętnie też wykonuje portrety. Własną twórczość łączy z pracą zawodową w szkole oraz w Centrum Kultury w Piasecznie. W 2008 r. „za wybitne osiągnięcia twórcze oraz zasługi w rozwijaniu edukacji estetycznej i życia kulturalnego na terenie powiatu piaseczyńskiego” została nagrodzona przez Radę i Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego.

Gabriela Przytuła

Zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz i tkaniną dekoracyjną. Prace plastyczne tworzy inspirując się przyrodą, kosmosem oraz emocjami i relacjami międzyludzkimi.

Julita Rajkowska

Ukończyła animację kultury w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie oraz podyplomowe studia z zakresu sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Tworzy w  różnych technikach interesując się wieloma tematami malarskimi. Jest członkiem twórczej Grupy Piaseczno. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w muzeach, galeriach oraz zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Joanna Sękowska-Rutka

Jest projektantką wnętrz i ogrodów wodnych, malarką i miłośniczką angielskich ogrodów bylinowo różanych. W pracach wykorzystuje głównie technikę olejną i akwarelę. Czerpie inspiracje ze świata roślin, minerałów oraz zjawisk przyrodniczych, które przekłada na odrealnione, nasycone emocjami bajkowe portrety i pejzaże.

Mirosława Słoniewska

Jest emerytowaną nauczycielką o bujnej wyobraźni, której cząstkę przelewa od czasu do czasu na płótno. Ukończyła Gimnazjum Graficzne w Warszawie i filologię angielską. Malarką jest z zamiłowania. Tworzy z potrzeby serca, impulsywnie, pod wpływem natchnienia.

Katarzyna Żółtek

Zajmuje się edukacją, ceramiką i grafiką.

Możliwość komentowania jest wyłączona.