KLUB HISTORYCZNY

Najbliższe spotkanie Klubu Historycznego będzie poświęcone zbrodni katyńskiej. Pokazane zostaną dwa niezwykle interesujące filmy dokumentalne: 

„Śledztwo majora Zakirowa” – to niezwykła opowieść o majorze KGB Olegu Zakirovie, który odważył się w latach 90. na przekazanie stronie polskiej akt sprawy katyńskiej.

„Święty ogień” – film opowiada o Walentym Badylaku, który w 1980 r. dokonał aktu samospalenia na krakowskim rynku w proteście przeciwko przemilczeniu zbrodni katyńskiej.

Słowo wstępne: Witold Rawski, koordynator klubu.

Nie zabraknie również lokalnych odniesień, ponieważ jedenastu mieszkańców Konstancina-Jeziorny wiosną 1940 roku zginęło z rąk NKWD w Katyniu i sąsiednich miejscowościach. Ofiary upamiętnia pomnik przy pasażu ul. Sienkiewicza.

Klub Historyczno-Patriotyczny powstał z inicjatywy mieszkańców. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym.

Kolejne spotkania będą się odbywać co miesiąc w każdy drugi wtorek miesiąca. Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.

Wtorek, 9 kwietnia, godz. 18.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny


Możliwość komentowania jest wyłączona.