MEDYTACJE O …KRZYŻU

W Medytacjach o Krzyżu Świętym będą rozważania dotyczące bezpośrednio drogi krzyżowej Chrystusa i jej znaczenia dla nas. Temat męki Zbawiciela został potaktowany bowiem jako punkt wyjścia do refleksji obejmujących istotne wartości w życiu człowieka. Razem z nim możemy się więc zatrzymać nad codziennością, w którą krzyż się wpisuje.
Koncert malowany muzyką instrumentalną, obrazotwórcze słowo, nuty układające się w kolejność wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat – to wszystko złożyło się na niepowtarzalną całość, w której krok po kroku odnosimy się do tego, co działo się wtedy i do tego, co dzieje się teraz, dostrzegając, że pewne przeżycia, uczucia czy wrażenia nie straciły na znaczeniu pomimo upływu czasu.

Zabrzmi różnorodna muzyka, zarówno dawna, jak i współczesna, by oddać wszystkie ważne wydarzenia życia chrześcijańskiego – od narodzin poprzez śmierć po zmartwychwstanie.

„Pragniemy stworzyć niepowtarzalny klimat duchowy, który pokaże z innej perspektywy nasze życie oraz prawdziwe wartości, które ten świat chce zamienić” – Classici Angeli „Klasyczne Anioły”.

Zespół muzyczny „Classici Angeli” Klasyczne Anioły, który już koncertował kościele Św. Bożej Rodzicielki w Klarysewie, będziemy mogli usłyszeć w niedzielę, 14 kwietnia – Niedzielę Palmową. Artyści – małżeństwo Natalii i Aleksandra Jurkowskich – absolwentów Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, wykonają o godz. 13.00 misterium słowno-muzycznym o Krzyżu Pańskim.

Niedziela, 14 kwietnia, godz. 13.00

Kościół Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie

Wstęp wolny

Możliwość komentowania jest wyłączona.