III FESTIWAL FILMOWY ŚWIAT MAKLAKA I JEGO PRZYJACIÓŁ

III Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół to wyjątkowe wydarzenie, poświęcone popularyzacji dokonań artystycznych aktora Zdzisława Maklakiewicza, jego przyjaciół z planu filmowego i sceny oraz wszystkich twórców kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Konkurs Filmowy dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm. Podczas dwóch dni festiwalu zobaczymy filmy zgłoszone do konkursu głównego i retrospektywę produkcji związanych ze Studiem Munka oraz twórczość reżyserów Janusza i Andrzeja Kondratiuków. Nie zabraknie produkcji z udziałem Zdzisława Maklakiewicza oraz kina plenerowego. Wśród zaproszonych gości wiele gwiazd kina, które zaprezentują obrazy ze swoim udziałem i spotkają się z publicznością.

Więcej na www.festiwalmaklaka.pl.

29 – 30 czerwca 2019

PROGRAM:

Sobota

   11:00  Pokaz filmów Studia Munka oraz filmów konkursowych

   16:00  Blok filmów Janusz Kondratiuka i Andrzeja Kondratiuka – PRZYJACIELE MAKLAKIEWICZA: „Pies”, „Jak to się robi”, „Głos”, „Gwiezdny Pył”, „Ssaki”

   20:00  Spotkanie „Za ekranem”, którego gośćmi będą:

  • Janusz Kłosiński – Józio śpiewak z „Rejsu”, występujący również w „Jak pies z kotem”. Autor filmów niezwykłych, zwycięzca konkursu literackiego.
  • Maciej Łuczak – autor, wydanych przez Prószyński i S-ka książek: „Rejs, czyli szczególnie nie chodzę na polskie filmy”, „Wniebowzięci, czyli jak to się robi hydrozagadkę”, „Miś, czyli rzecz o Stanisławie Barei”.
  • Gość specjalny: Iga Cembrzyńska – aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka filmowa i… piosenkarka.

   21:30  KINO POD CHMURKĄ: „Złote runo”, „Wniebowzięci”

Niedziela

   11:00  Pokaz filmów konkursowych

   14:30  Pokaz filmu „Pamiętnik filmowy Andrzeja Kondratiuka” (61 min) reż. Andrzej Kondratiuk

   16:00  Pokaz filmu „Jak pies z kotem” (102 min)

   17:45  Spotkanie z Januszem Kondratiukiem i Goście Specjalni: Bożena Stachura i Olgierd Łukaszewicz , spotkanie poprowadzi Krzysztof Materna.

   20:00  Gala wręczenia nagród i koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy

Możliwość komentowania jest wyłączona.