EDUKACJA KULTURALNA

Ferie w KDK

Podczas drugiego tygodnia ferii 24 dzieci w wieku 6-11 lat wzięło udział w Zimowych Warsztatach zorganizowanych przez Konstanciński Dom Kultury w placówce przy ul. Sobieskiego 6.

Głównymi punktami programu były warsztaty: artystyczne – Włóczkostwory i plastyczne – W galerii, podczas których powstały ciekawe prace: łapacze snów, włóczkowe żółwie, stwory z pomponów, portrety, abstrakcyjne obrazy czy modernistyczne rzeźby.  Warsztaty muzyczne Między ruchem a muzyką były natomiast okazją do nauki piosenek, zabaw muzycznych, rozpoznawania dźwięków i dopasowywania ruchu do nich.

Był też czas na wspólne zabawy integracyjne, gry i zabaw ruchowe, układanie puzzli czy budowanie z klocków. Ostatnie 15 minut zajęć każdego dnia to zajęcia fitness, w których szczególnie dziewczynki, ćwiczyły skomplikowane układy ruchowe.

W programie tegorocznych warsztatów nie zabrakło także wycieczki. Tym razem w Muzeum Ewolucji w Warszawie, gdzie podziwialiśmy szkielety ogromnych dinozaurów i słuchaliśmy ciekawej opowieści o gadach z przeszłości.  Tradycyjnie  też w sali widowiskowej Hugonówki dzieci obejrzały film o byczku Fernando.

KULTURA/EDUKACJA/ZABAWA

ZAJĘCIA – MOŻNA JESZCZE DOŁĄCZYĆ NA: TKANIE, RZEŹBĘ dla dorosłych, NAUKĘ RYSUNKU. Informacje o terminach TUTAJ

TAŃCE ŚWIATA DLA SENIORÓW

Uwaga! Zmiana miejsca zajęć – KDK, ul. Sobieskiego 6

wtorki, godz. 10.30-12.00

Zapisy na zajęcia:

– telefoniczne lub osobiste

telefon – 22 754 47 23, KDK, ul. Sobieskiego 6 oraz 22 484-20-20 KDK, ul. Mostowa 15.

Harmonogram, Cennik, Regulamin zajęć oraz Karta uczestnictwa dostępne są TUTAJ

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zajęć.

SEKCJE/ZAJĘCIA w KDK:

PLASTYCZNA – w ramach tej sekcji odbywają się zajęcia z Plastyki dla dzieci w wieku 5-7 lat, Nauki rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz Rzeźby (małe formy)  dla dzieci i dorosłych.

Instruktorzy: Ewa Panasiuk (plastyka, nauka rysunku); Marek Łukasik (rzeźba)

TANECZNA –  zajęcia z tańca klasycznego oraz jazzowego dla dzieci. Podział na grupy uwzględnia wiek oraz poziom zaawansowania uczestników.

Instruktor –Debora Łojko

MUZYCZNA – w ramach tej sekcji odbywają się zajęcia indywidulane z nauki gry na instrumentach: gitara, keyboard, akordeon. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają  45 min.

Instruktorzy: Darek Kwiatkowski (gitara); Roman Rudowski (keyboard, akordeon)

TEATRALNA – w KDK działają cztery grupy teatralne: Teatrzaki, Za drzwiami, Miniatura oraz ad rem (grupa dorosłych)

Instruktor- Ewa Cielesz

A także zajęcia:

ARTETERAPIA – zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat, które pomagają uzewnętrznić emocje, pragnienia, myśli. Wykorzystując różne rodzaje sztuki pomagają w harmonijnym rozwoju i kształtowaniu osobowości.

Instruktor 

LOGORYTMIKA – zajęcia będące połączeniem ćwiczeń ruchowych, słowno-ruchowych, rytmicznych i melodycznych dla dzieci w wieku 4-5 i 6-7 lat.

Instruktor- Małgorzata Moskalewicz

TKACTWO – NOWE ZAJĘCIA – warsztaty z tkactwa artystycznego skierowane do dzieci i dorosłych, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości poszczególnych uczestników, zawierające w sobie wszystkie elementy niezbędne do tworzenia tkaniny (projektowanie, nauka technik tkackich, dostęp do ram tkackich, osnowy, wątku).

Instruktor –Marta Wieremiejuk-Łęcka

MODULACJA– grupa muzyczna, będąca syntezą doświadczenia scenicznego muzyków oraz entuzjazmu i zapału grupy młodych wokalistów z Konstancina i okolic. Różnorodny repertuar, od kolęd i pastorałek po covery znanych popowo-rockowych przebojów.

Prowadzący

KONSTANCIŃSKI CHÓR KAMERALNY – czterogłosowy chór mieszany, repertuar obejmuje kompozycje różnych stylów i epok, od utworów ludowych po kompozycje sakralne i rozrywkowe.

Prowadzący- Piotr Stawarski

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO – zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Instruktor – Artur Turoski

TAŃCE ŚWIATA DLA SENIORÓW – program zajęć obejmuje naukę tańców towarzyskich, latino oraz tańców narodowych z Europy. Zajęcia solo z możliwością zastosowania kroków w parach.

Instruktor – Ewa Kolk

CHÓRY i ZESPOŁY SENIORÓW– Jarzębina Czerwona, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Majtki Pana Kapitana, Cantabile.

WARSZTATY RODZINNE – to czas na zabawę i współpracę. Podczas zajęć zachęcamy do twórczych zadań, pomagamy rozwijać talenty ale przede wszystkich spędzamy wspólnie czas. Zależy nam, aby w warsztatach brały udział całe rodziny. Udostępniamy materiały, za każdym razem robimy coś innego.

Instruktor- Jola Łaba, Anna Cuch

PLAKAT_14.00

_____________________________________________________________

Szanowni Państwo,

Kolejny sezon edukacyjny za nami. Sekcje KDK zakończyły prace w roku 2017/2018. Uczestnicy otrzymali dyplomy za aktywne uczestnictwo w zajęciach, radość i uśmiech wnoszone w progi KDK, instruktorzy podziękowania za zaangażowanie, cierpliwość, pomoc w rozwijaniu bardzo młodych, młodych i trochę starszych talentów.

Oficjalne zakończenie sekcji odbyło się w piątek 15 czerwca. Na scenie KDK Hugonówka zaprezentowali się uczestnicy wybranych sekcji: Taniec jazzowy, Keyboard, Gitara, Tańce Świata dla Seniorów, Modulacja oraz Grupa musicalowa z piosenkami musicalu Planeta Podwórko. Dzień wcześniej 14 czerwca odbyły się Teatralia, w ramach, których wszystkie grupy teatralne zaprezentowały swoje spektakle. Obejrzeliśmy: Wilenkę grupy Za drzwiami, Ja zwariuję – Teatrzaków, To tylko próba – Miniatury oraz spektakl Szósta po południu – ad rem.

Pozostałe grupy zakończyły tegoroczną naukę w tym tygodniu. Na scenie Hugonówki zaprezentowały się grupy taneczne: taniec klasyczny i jazzowy oraz adepci gry na instrumentach: gitarze, keyboardzie, akordeonie. Pozostałe sekcje: Arteterapia, Logorytmika, Nauka jez. Angielskiego, Rzeźba, Plastyka, Nauka rysunku, Perkusja miały zakończenie w ramach ostatnich, pokazowych zajęć, w których mogli uczestniczyć także rodzice.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, życzymy radosnych wakacji i dobrego odpoczynku i zapraszamy we wrześniu w progi KDK.

Przypominamy, że wszyscy którzy chcą kontynuować naukę w wybranych sekcjach powinni to zgłosić do KDK najpóźniej do końca sierpnia.

Prosimy o pilne uregulowanie zaległych płatności za zajęcia w sezonie edukacyjnym 2017/2018.Godziny pracy Konstancińskiego Domu Kultury:

KDK, ul. Sobieskiego 6, 22 754 47 23

w czasie wakacji placówka KDK przy ul. Sobieskiego 6 NIECZYNNA.

KDK, ul. Mostowa 15, 22 484 20 20

poniedziałek – piątek, godz. 9.00-18.00, kasa czynna wtorek-piątek 12.00-18.00 oraz podczas wydarzeń kulturalnych.

Płatności za zajęcia można dokonać także przelewem.

Numer konta bankowego KDK:  91 8002 0004 0200 1544 2002 0001