KULTURALNA ZIMA Z KDK

Podczas drugiego tygodnia ferii 24 dzieci w wieku 6-11 lat wzięło udział w Zimowych Warsztatach zorganizowanych przez Konstanciński Dom Kultury w placówce przy ul. Sobieskiego 6.

Głównymi punktami programu były warsztaty: artystyczne – Włóczkostwory i plastyczne – W galerii, podczas których powstały ciekawe prace: łapacze snów, włóczkowe żółwie, stwory z pomponów, portrety, abstrakcyjne obrazy czy modernistyczne rzeźby.  Warsztaty muzyczne Między ruchem a muzyką były natomiast okazją do nauki piosenek, zabaw muzycznych, rozpoznawania dźwięków i dopasowywania ruchu do nich.

Był też czas na wspólne zabawy integracyjne, gry i zabaw ruchowe, układanie puzzli czy budowanie z klocków. Ostatnie 15 minut zajęć każdego dnia to zajęcia fitness, w których szczególnie dziewczynki, ćwiczyły skomplikowane układy ruchowe.

W programie tegorocznych warsztatów nie zabrakło także wycieczki. Tym razem w Muzeum Ewolucji w Warszawie, gdzie podziwialiśmy szkielety ogromnych dinozaurów i słuchaliśmy ciekawej opowieści o gadach z przeszłości.  Tradycyjnie  też w sali widowiskowej Hugonówki dzieci obejrzały film o byczku Fernando.