KULTURALNE LATO Z KDK 2018

Już 2 lipca startuje akcja Kulturalne Lato z KDK 2018. Zajęcia będą odbywały się przez dwa tygodnie lipca (2-13.07), a ich motywem przewodnim będzie NATURA. Czerpiąc z natury oraz wykorzystując naszą wyobraźnię będziemy odkrywać i tworzyć, bawić się i uczyć.

W programie m.in.:

Warsztaty artystyczne Bliżej natury; warsztaty autorskie Pauliny Szewczyk

Zajęcia edukacyjne wykorzystujące Land Art czyli sztukę ziemi. Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z nową formą sztuki, twórcze wykorzystanie naturalnych materiałów, rozwijanie kreatywności, kontakt z naturą, przeniesienie pomysłów z tradycyjnej kartki w przestrzeń natury.

Warsztaty muzyczne Muzyczne pejzaże – Maria Jakubczyk

Zajęcia edukacyjne obejmujące: spacery dźwiękowe, zabawy ruchowe przy muzyce, naukę piosenek, odkrywanie dźwięków natury.

Gry i zabawy ruchowe Trzy, dwa, jeden start – Dorota Pawlik

Zabawy ruchowe – celem tych zajęć jest zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu wynikającej z rozwoju dziecka. Zabawy ruchowe ponadto wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie. Będziemy zatem skakać, biegać, rzucać, grać w piłkę…

Warsztaty plastyczne Sztuka na wesoło – Ewa Panasiuk

Na warsztatach będziemy twórczo interpretować dzieła znanych mistrzów. Wykorzystując farby, resztki materiałów, cekiny, tasiemki, krepinę znanym dziełom nadamy nowe oblicze. Mamy nadzieję, ze będziemy się dobrze bawić, a przy okazji dowiemy się co nieco z historii sztuki.

Kulturalne Lato z KDK 2018 – Program szczegółowy

Miejsce – KDK, ul. Mostowa 15

Płatności – 60,00/ za tydzień plus koszt wycieczek (bilety wstępu)

Wypoczynek zgłoszony do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Uwaga! Lista zamknięta

Ramowy plan dnia (jeden dzień w tygodniu – wycieczka)

9.00 – 9.30 – Swobodna zabawa, zabawy integracyjne.

9.30 -11.30 – Zajęcia warsztatowe i edukacyjne

11.30 – 12.00 – Przerwa (posiłek w zakresie własnym)

12.00 – 14.00 – Zajęcia warsztatowe (piątek –Wakacyjne kino)

14.00 – 15.00 – Gry planszowe, zabawy ruchowe i słowne, spacery, czytanki