Klub Brydż 60+

Klub Brydża 60+ przy KDK Hugonówka działa od 2014 roku. Klubowiczów oraz wszystkich zainteresowanych brydżem, zapraszamy w każdą środę o godz. 17:00 na zajęcia z instruktorem, a w piątki na godz. 17:00 na samodzielne doskonalenie umiejętności.

Oprócz brydża porównawczego można zagrać również towarzysko czyli  „w kółko”. W roku 2018 oprócz normalnych spotkań dofinansowanych przez gminę Klub zorganizował w ramach inicjatywy lokalnej także dwa turnieje mistrzowskie . W rozegranych 30 VI Mistrzostwach Konstancina

(Retro) zwyciężyła para Tadeusz Krupiński i Maciej Niedzielski, a wszyscy uczestnicy mogli  się też zapoznać z historią i tradycjami brydża w naszym mieście (załącznik). W Mistrzostwach Seniorów (20 X) najlepszymi okazali się Państwo Maria i Marek Błoszyk.

Od stycznia 2019 r. Klub Brydża 60+ działa w ramach budżetu obywatelskiego „Konstancin przyjazny seniorom”.  

Informacji dotyczących działalności Klubu, udziela jego koordynator Sławomir Kamecki, tel. 501 385 472.

IV Mistrzostwa Konstancina-Jeziorny Par Brydżowych

W sobotę 18 maja w kolejnych IV-tych już  brydżowych Mistrzostwach Konstancina rywalizowały 54 osoby (27 par). Tytuł mistrzowski zdobyła para: Włodzimierz Urbanowicz – Marek Szakun. Drugie miejsce zajęła również para z Konstancina:  Bogdan Dejnakowski – Piotr Siekański a trzecie piaseczyńska para Sylwester Smoluchowski – Lidia Smoluchowska.

Dodatkowe klasyfikacje wygrały pary Sławomir Kamecki – Barbara Kamecka oraz Ambroży Pawlewski – Dariusz Poniatowski. Pozostali uczestnicy mieli szanse wylosowania nawet 10 nagród, które zgodnie z regulaminem ustanowili  organizatorzy. Na następny turniej rangi mistrzowskiej zapraszamy już po wakacjach.

Wyniki turnieju 18.05.19

I Mistrzostwa Mazowsza w Brydżu

30 marca 2019 rozegrano  w Hugonówce I Mistrzostwa Mazowsza w brydżu gulaszowym. Zwyciężyła konstancińska para: Bogdan Dejnakowski i Piotr Siekański. Zwycięzcom gratulujemy zasłużonego sukcesu.  Wśród kobiet najlepsze okazały się panie Grażyny: Sas i Tomaszewska. W konkurencji miksta najlepszymi wśród graczy z Konstancina okazali się z kolei Marek i Elżbieta Kotowscy.  Warto dodać, że turniej w tej formule dostarczył wiele emocji i był doskonałą rozrywką.

Nagrody sfinansowała gmina Konstancina z budżetu obywatelskiego w ramach programu Konstancin przyjazny seniorom. Dziękujemy Auchan Piaseczno za sponsoring cateringu.

Wyniki turnieju 30.03.19

IV Mistrzostwa Konstancina-Jeziorny

KDK i Klub Brydż 60+  zapraszają na kolejne Mistrzostwa Konstancina Par Brydżowych.

Mistrzostwa  rozgrywamy w dniu 18.05.2019 r. (sobota), w godz. 10:00-14:30, ul. Mostowa 15.

Wpisowe nie obowiązuje – ale konieczne jest wcześniejsze zgłoszenia udziału pary w turnieju. Najpóźniej w dn. 17.05.19 do godz. 17:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przewidujemy nagrody regulaminowe za trzy pierwsze miejsca, a także nagrody dodatkowe: dla najlepszych pary z Konstancina i odrębnie dla konstancińskich par miksta oraz kobiecej.

Będą też nagrody losowane: wśród par z wynikiem  poniżej 50%  (2 nagrody) oraz dla indywidualnych uczestników (8 nagród).

Regulamin IV Mistrzostwa Konstancina-Jeziorny

Zgłoszenia  i informacje Sławomir Kamecki tel. 501 385472.

Impreza jest finansowana z budżetu obywatelskiego gminy Konstancin Jeziorna w ramach projektu pt. „Konstancin przyjazny seniorom”

wyniki turniejów 20.02-4.09

Regulamin Klubu Brydż 60+

Harmonogram spotkań Klubu Brydż 60 w 2019 r

Etykieta brydżowa

Historia brydża w Konstancinie

W środę 13 grudnia na spotkaniu Klubu Brydżowego 60+ dokonano podsumowania działalności w 2017 roku.

W różnego rodzaju szkoleniach (teoretycznych i
praktycznych) oraz turniejach i meczach brało udział (w ciągu całego roku) ok. 2  tysięcy osób, a na liście grających odnotowaliśmy ponad 130 nazwisk . Na spotkaniu zostały wręczone nagrody rzeczowe za wyniki sportowe w tzw. punktacji długofalowej.  Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali :

1. Maria Wiśniewska  – w kategorii Super Senior kobiet.

2. Tadeusz Krupiński  – w kategorii Super Senior mężczyzn.

3. Barbara Kamecka – w klasyfikacji TOP 10 kobiet.

4. Marek Zarzycki i Dariusz Poniatowski (ex-eqo) – w klasyfikacji TOP 20 mężczyzn.

5. Sławomir i Barbara Kameccy – w klasyfikacji najlepsza para.

6. Zdzisław Pietruszewski – najskuteczniejszy zawodnik.

7. Drużyna „7 KARO” w składzie: Sławomir Kamecki (kapitan), Marek Kotowski, Zygmunt Kaniewski, Douglas Hinckfuss –  jako najlepszy team.

Oprócz zwycięzców nagrody trafiły też do innych klubowiczów a łącznie nagrodzono 53 osoby.

Działalność klubu była możliwa dzięki przychylności dyrekcji KDK oraz wsparciu finansowym ze strony Gminy w ramach budżetu obywatelskiego z programu „Konstancin przyjazny Seniorom” a także współpracy z:

-PZBS (pomoc sprzętowa),

-WZBS w ramach tzw. „Akademii brydża”

– oraz oczywiście działalności społecznej członków klubu BRYDŻ 60+.