KLUB BRYDŻOWY

Klub Brydżowy istnieje od listopada 2014 roku. Członkiem Klubu może zostać każdy zainteresowany brydżem. Zapraszamy osoby początkujące oraz tych, którzy już próbowali swoich sił w brydżu. Minimum raz w miesiącu spotkanie prowadzi wykwalifikowany instruktor, mistrz międzynarodowy – Janusz Maliszewski. Niezależnie od stopnia zaawansowania nikt nie będzie się nudził. Początkujący dostaną możliwość nauki gry od najlepszych, a zaawansowani zawodnicy będą mogli zagrać turnieje. W tym roku ze środków z budżetu obywatelskiego zakupiono 8 profesjonalnych stołów do gry. W 2017 r. zapraszamy na spotkania Klubu Brydżowego w każdą środę od godz. 17:00. Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15 (Hugonówka).


II BRYDŻOWY TURNIEJ SENIORÓW O PUCHAR KONSTANCINA-JEZIORNY

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Klub Brydżowy zaprasza Seniorów do wzięcia udziału w Turnieju Brydżowym. To już drugie zawody brydżowe rozgrywane w tym roku w Konstancińskim Domu Kultury. Na zwycięzców Turnieju czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły u Instruktora Klubu Brydżowego Pana Janusza Maliszewskiego
tel. 605 655 382.

Sobota, 28 października, godz. 10.00

Wszystkich klubowiczów zachęcamy do zapoznania się z Etykietą brydżowa.

Etykieta brydżowa


W kwietniu 2017 r. w Toruniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Aktywność rekreacyjna a radość życia seniorów. Znaczna część konferencji została poświęcona brydżowi. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem, który został napisany na potrzeby  tego spotkania.

http://www.pzbs.pl/download/inne/2017-aktywnosc-seniorow-konf/Konferencja_Komunikat.pdf

Materiały konferencyjne – Brydż i seniorzy w Holandii

Materiały konferencyjne

Brydż to gra doskonale wpływająca na zdrowie osób w wieku 60+. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i zajrzeć na http://bridge60plus.eu/


Mecz Konstancin-Ursynów

Poprzez stałe szkolenie i zajęcia z instruktorem członkowie naszego klubu reprezentują coraz wyższy poziom sportowy. To pozwoliło nam przystąpić 14.06.2017 do  pierwszej  w Polsce rywalizacji brydżowej (mecz teamów) klubów Brydż60+ . Do Hugonówki zaprosiliśmy drużynę brydżystów z Ursynowa. Obie strony reprezentowały 4 pary w tym obowiązkowo 2 kobiety. Wygrał Ursynów – ale po zaciętej walce szczególnie tzw. „drugich” drużyn. Wszyscy uczestnicy tego historycznego wydarzenia otrzymali upominki w postaci pucharów no… i szykują się już na rewanż.


Tym samym informujemy, że w sobotę 3 czerwca o godzinie 10.00 w Konstancińskim Domu Kultury odbył się II Brydżowy Turniej Seniorów o Puchar Konstancina-Jeziorny. W rozgrywkach zorganizowanych w sobotę, 3 czerwca przez Klub Brydżowy KDK wzięło udział 26 par. Turniej wygrali Grzegorz Kujszczyk i Jacek Lipski

WYNIKI TURNIEJU

IMG_9956 IMG_9962 IMG_9967 IMG_9968IMG_9959