TOWARZYSTWO BRYDŻOWE KONSTANCIN-JEZIORNA

Od stycznia 2018 r. Klub Brydżowy zmienił nazwę na Towarzystwo Brydżowe Konstancin-Jeziorna.

Klub Brydżowy istnieje od listopada 2014 roku. Członkiem może zostać każdy zainteresowany brydżem. Zapraszamy osoby początkujące oraz tych, którzy już próbowali swoich sił w brydżu. Minimum raz w miesiącu spotkanie prowadzi wykwalifikowany instruktor, mistrz międzynarodowy – Janusz Maliszewski. Niezależnie od stopnia zaawansowania nikt nie będzie się nudził. Początkujący dostaną możliwość nauki gry od najlepszych, a zaawansowani zawodnicy będą mogli zagrać turnieje. W tym roku ze środków z budżetu obywatelskiego zakupiono 8 profesjonalnych stołów do gry. W 2017 r. zapraszamy na spotkania Towarzystwa Brydżowego Konstancin-Jeziorna w każdą środę od godz. 17:00. Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15 (Hugonówka).

Wyniki ostatnich turniejów brydżowych

turniej 24.I.2018

turniej 31.I.2018

turniej 7.II.2018

turniej 14.II.2018

 

W środę 13 grudnia na spotkaniu Klubu Brydżowego 60+ dokonano podsumowania działalności w 2017 roku.

W różnego rodzaju szkoleniach (teoretycznych i
praktycznych) oraz turniejach i meczach brało udział (w ciągu całego roku) ok. 2  tysięcy osób, a na liście grających odnotowaliśmy ponad 130 nazwisk . Na spotkaniu zostały wręczone nagrody rzeczowe za wyniki sportowe w tzw. punktacji długofalowej.  Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali :

1. Maria Wiśniewska  – w kategorii Super Senior kobiet.

2. Tadeusz Krupiński  – w kategorii Super Senior mężczyzn.

3. Barbara Kamecka – w klasyfikacji TOP 10 kobiet.

4. Marek Zarzycki i Dariusz Poniatowski (ex-eqo) – w klasyfikacji TOP 20 mężczyzn.

5. Sławomir i Barbara Kameccy – w klasyfikacji najlepsza para.

6. Zdzisław Pietruszewski – najskuteczniejszy zawodnik.

7. Drużyna „7 KARO” w składzie: Sławomir Kamecki (kapitan), Marek Kotowski, Zygmunt Kaniewski, Douglas Hinckfuss –  jako najlepszy team.

Oprócz zwycięzców nagrody trafiły też do innych klubowiczów a łącznie nagrodzono 53 osoby.

Działalność klubu była możliwa dzięki przychylności dyrekcji KDK oraz wsparciu finansowym ze strony Gminy w ramach budżetu obywatelskiego z programu „Konstancin przyjazny Seniorom” a także współpracy z:

-PZBS (pomoc sprzętowa),

-WZBS w ramach tzw. „Akademii brydża”

– oraz oczywiście działalności społecznej członków klubu BRYDŻ 60+.


II BRYDŻOWY TURNIEJ SENIORÓW O PUCHAR KONSTANCINA-JEZIORNY

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, Klub Brydżowy zaprasza Seniorów do wzięcia udziału w Turnieju Brydżowym. To już drugie zawody brydżowe rozgrywane w tym roku w Konstancińskim Domu Kultury. Na zwycięzców Turnieju czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły u Instruktora Klubu Brydżowego Pana Janusza Maliszewskiego
tel. 605 655 382.

Sobota, 28 października, godz. 10.00

Wszystkich klubowiczów zachęcamy do zapoznania się z Etykietą brydżowa.

Etykieta brydżowa


W kwietniu 2017 r. w Toruniu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Aktywność rekreacyjna a radość życia seniorów. Znaczna część konferencji została poświęcona brydżowi. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem, który został napisany na potrzeby  tego spotkania.

http://www.pzbs.pl/download/inne/2017-aktywnosc-seniorow-konf/Konferencja_Komunikat.pdf

Materiały konferencyjne – Brydż i seniorzy w Holandii

Materiały konferencyjne

Brydż to gra doskonale wpływająca na zdrowie osób w wieku 60+. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i zajrzeć na http://bridge60plus.eu/


Mecz Konstancin-Ursynów

Poprzez stałe szkolenie i zajęcia z instruktorem członkowie naszego klubu reprezentują coraz wyższy poziom sportowy. To pozwoliło nam przystąpić 14.06.2017 do  pierwszej  w Polsce rywalizacji brydżowej (mecz teamów) klubów Brydż60+ . Do Hugonówki zaprosiliśmy drużynę brydżystów z Ursynowa. Obie strony reprezentowały 4 pary w tym obowiązkowo 2 kobiety. Wygrał Ursynów – ale po zaciętej walce szczególnie tzw. „drugich” drużyn. Wszyscy uczestnicy tego historycznego wydarzenia otrzymali upominki w postaci pucharów no… i szykują się już na rewanż.


Tym samym informujemy, że w sobotę 3 czerwca o godzinie 10.00 w Konstancińskim Domu Kultury odbył się II Brydżowy Turniej Seniorów o Puchar Konstancina-Jeziorny. W rozgrywkach zorganizowanych w sobotę, 3 czerwca przez Klub Brydżowy KDK wzięło udział 26 par. Turniej wygrali Grzegorz Kujszczyk i Jacek Lipski

WYNIKI TURNIEJU

IMG_9956 IMG_9962 IMG_9967 IMG_9968IMG_9959