O NAS

Dzieje naszej instytucji datują się od roku 1977, kiedy to miejscowa Rada Narodowa powołała do życia Miejsko-Gminny Ośrodek Propagandy i Kultury w Konstancinie-Jeziornie z siedzibą przy ulicy Oborskiej 2.

W 1987 roku z nazwy zniknęło słowo „propaganda”; w tym samym czasie Ośrodek wpisano do rejestru instytucji upowszechniania kultury.

Rok 2000 stał pod znakiem przeprowadzki – przenieśliśmy się wtedy do budynku dawnego kina „Mirków” przy ulicy Jaworskiego 18. Niedługą, acz pełną zakrętów historię placówki dopełnia przekształcenie nazwy na Konstanciński Dom Kultury w 2005 roku. W 2014 roku główną siedzibą Konstancińskiego Domu Kultury stała się zabytkowa willa Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Odrestaurowany budynek położony nad Jeziorką, na skraju Parku Zdrojowego, niegdyś był pierwszym zakładem przyrodo-leczniczym w letnisku. Przez lata mieściło się w nim także kino, które przestało istnieć w latach 90., kiedy budynek strawił pożar. Dzisiaj w Hugonówce znów można oglądać filmy na dużym ekranie i nie tylko. Konstanciński Dom Kultury ma bowiem niezwykle bogaty program zajęć i wydarzeń kulturalnych, trafiający w różnorodny gust. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w nim coś dla siebie.

KDK realizuje corocznie kilka imprez, które stały się już trwałym składnikiem kulturalnego życia gminy. Do najpopularniejszych należą Dni Konstancina – kostiumowa impreza plenerowa, przybliżająca atmosferę tętniącego życiem uzdrowiska z lat 20. i 30. Dobre recenzje, nie tylko wśród mieszkańców Konstancina, zbiera Festiwal Małych Form Teatralnych. Do 2010 roku odbyło się siedem edycji tej imprezy, umożliwiającej zdobycie pierwszych szlifów scenicznych młodym adeptom teatru. Oprócz tego należy wymienić Festiwal Warsaw Gospel Days, a także Letni Sezon Muzyczny w Parku Zdrojowym. Duża popularnością cieszą się organizowane w czerwcu Dni Konstancina.

Naszą ofertę kierujemy do mieszkańców ze wszystkich grup wiekowych. Z myślą o najmłodszych prowadzimy m.in. zajęcia plastyczne, lekcje gry na instrumentach oraz warsztaty twórczego rozwoju. Nasze najświeższe propozycje to zespół tańca nowoczesnego i grupa musicalowa „My Musical”. Równie szeroki jest wachlarz działań adresowany do dorosłych mieszkańców.

Dużym powodzeniem cieszy się Klub Filmowy oraz Klub Podróżnika, zrzeszający miłośników bliższych i dalszych wojaży. We współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” prowadzimy warsztaty plastyczne. Pasjonaci filozofii znajdą swoje miejsce w Socrates Cafe, zaś dla fanów literatury mamy Dyskusyjny Klub Książki oraz Pracownię Słowa, gdzie chętne osoby mogą doskonalić swój warsztat pisarski. Pełną ofertę kulturalną znajdziecie Państwo w zakładce SEKCJE i KLUBY TEMATYCZNE.

W naszych murach często gościmy artystów sztuk plastycznych, teatru i muzyki. Na stałe współpracujemy z teatrem improv AB OVO – zespołem, którego spektakle opierają się na improwizacji i interakcji z publicznością. W naszym repertuarze można znaleźć koncerty uznanych wykonawców muzyki jazzowej i popularnej, jak również wystawy malarstwa i fotografii.

Krótko mówiąc – jest co robić!