ERASMUS+

Konstanciński Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ Edukacja Dorosłych, w ramach ww. programy pracownicy KDK będą realizować poniższe kursy na terenie państw Unii Europejskiej.

Kurs języka angielskiego dla 6 pracowników.

Kurs języka angielskiego na terenie UE ( Kwiecień 2019)

Kurs digital storytelling na terenie UE ( Maj 2019)

Kurs educational video production and publishing ( czerwiec 2019).

Dofinansowanie obejmuje koszty związane z opłaceniem kursów, podróży, noclegów, wyżywienia oraz ubezpieczenia.

Tytuł projektu:

Mobilność dla przyszłości Konstancina

Organizator:

Konstanciński Dom Kultury

Okres realizacji projektu:

2018.09.01-2020.02.29

Strona internetowa:

www.konstancinskidomkultury.pl

Kategoria:

Edukacja dorosłych

Ważnym obszarem w działalności Konstancińskiego Domu Kultury jest edukacja osób dorosłych,  to tutaj odbywają się zajęcia  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzone są kursy językowe i komputerowe dla Seniorów oraz inne kluby zainteresowań dla miłośników filmu, fotografii , książki, filozofii, historii i turystki.

W celu rozwijania , oraz modyfikowania organizowanych przez nas zajęć z zakresu edukacji kulturalnej dla osób dorosłych, Konstanciński Dom Kultury przystąpił do projektu Erasmus+ , Edukacja dla dorosłych w ramach , którego odbył kursy i szkolenia, dzięki którym będziemy mogli uwzględnić przede wszystkim potrzeby lokalnej społeczności. Ważne jest dla nas aby zajęcia w naszej placówce były wszechstronnie rozwijające, poprawiały jakość życia uczestników i przeciwdziałały wykluczeniu zwłaszcza jeśli chodzi sprawność w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami informatycznymi.

Aby zrealizować powyższe cele, chcemy pogłębić kompetencje językowe a następnie szkolić się z zakresu technik audiowizualnych . Celem tych działań jest realizacja projektów z partnerami zagranicznymi, a także rozwijanie projektów z zakresu edukacji osób dorosłych pozwalających na ich aktywizowanie za pomocą nowoczesnych technik audiowizualnych.

W ramach ww. projektu Konstanciński Dom Kultury odbył poniższe mobilności na terenie państw UE ( Malta, Portugalia oraz Grecja).

Malta- kurs języka angielskiego

W okresie 8-12.04.2019 nasi pracownicy odbyli kurs języka angielskiego na Malcie w miejscowości St. Julians w szkole językowej Malta Lingua. Zajęcia odbywały się codziennie po 5 godzin, trzeba przyznać, że nauka była intensywna , ale dzięki grupa naszych kolegów i koleżanek , którzy odbyli tą mobilność polepszyła swoje kompetencje językowe, co jest udokumentowane otrzymaniem certyfikatu z ww. kursu.

Mimo wielu godzin spędzonych na nauce języka angielskiego, nie zabrakło czasu na zwiedzanie pięknej Malty. Możemy szczerze polecić każdemu szkołę, gdzie odbywaliśmy kurs oraz malowniczą Maltę.

Portugalia- kurs Digital Storytelling

Kurs Digital Storytelling odbył się w terminie 13-17.05.2019 , tym razem w stolicy Portugalii w Lizbonie. Na ten kurs wybrały się dwie osoby z KDK. Digital Storytelling ma w sobie ogromny potencjał, pozwala na przedstawienie w nowoczesny sposób swoje historie, które były dla nas istotne, ważne w życiu, dzięki uczestnictwie w tym kursie można było rozwijać i realizować swoją kreatywność za pomocą nowych narzędzi, form jakie poznaliśmy na kursie. W Lizbonie poza długimi i intensywnymi wykładami miałyśmy szanse nauczyć się oprogramowania ADOBE SPARK, które daje bardzo dużo nowych możliwości, nowych technologii którymi na pewno podzielimy się z mieszkańcami naszej gminy podczas nadchodzącego sezonu edukacyjnego.

Grecja-Kurs Educational  Video Production & Publishing

Ostatnią mobilnością jaką odbyliśmy były kurs w Grecji w Atenach, w terminie 18-22.06.2019r.

Kurs odbył się w ITCS.COM w Atenach, na kursie zawarliśmy wiele nowych znajmości. Kurs Educational Video Production& Publishing odbywał się codziennie, każdy z uczestników miał szansę nauczyć się jak zrobić montaż oraz edycję filmów, które z pewnością przydadzą się nam w pracy w KDK. Kadra edukacyjna w Atenach zapewniła nam wspaniały czas i z pewnością będziemy zachęcać wszystkich do odwiedzenia tego miejsca. Pomimo zajęć udało nam się odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze miejsca jakie w sobie skrywają Ateny.