Festiwal Małych Form Teatralnych

Festiwal Małych Form Teatralnych jest corocznie organizowany we współpracy z placówkami oświatowymi naszej gminy. Impreza jest stałym elementem działań artystycznych zarówno środowisk szkolnych, przedszkolnych, jak i rodzin biorących aktywny udział w przygotowaniach i prezentacjach przedstawień teatralnych. Formuła Festiwalu daje szansę zaprezentowania się grupom teatralnym w szerokim przedziale wiekowym. Festiwal Małych Form Teatralnych od ośmiu lat pełni ważną rolę w życiu społecznym Konstancina.

16-17 marca 2013 mieliśmy przyjemność organizować X  Festiwal  Małych Form Teatralnych. Jury w składzie:

Przewodnicząca Jury –  Lidia Sycz

Członek Jury – Marek Frąckowiak

Członek Jury – Wojciech Billip

przyznało nagrody X Festiwalu Małych Form Teatralnych , Konstancin-Jeziorna 2013:

Nagroda Grand Prix – Z.S. nr 4 w Słomczynie. Spektakl pt. ,,Bajka o Królu, który chciał być dziadkiem” przygotowany przez Małgorzatę Gozdołek, Adriannę Mańkowską –Rzezak.

Nagroda za muzykę – Z.S. nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Spektakl pt. ,,Baśniowy ambaras” przygotowany przez Agnieszkę Gutkowską.

Nagroda za scenografię i kostiumy – Konstanciński Dom Kultury. Spektakl pt. ,,Ciuciubabka” przygotowany przez Ewę Cielesz.

Nagroda za scenografię i kostiumy –Z.S. nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Spektakl pt. ,,Syn marnotrawny” przygotowany przez Siostrę Terezjannę.

Nagroda za reżyserię – KDK. Spektakle pt. ,,Ciuciubabka” oraz ,,Zapach czerwieni” przygotowane przez Ewę Cielesz.

Nagroda za grupową kreację aktorską – Z.S. nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Spektakl pt. ,,Baśniowy ambaras” przygotowany przez Agnieszkę Gutkowską.

Nagroda za grupową kreację aktorską – Konstanciński Dom  Kultury. Spektakl pt. ,,Ciuciubabka” przygotowany przez Ewę Cielesz.

Nagroda za indywidualna kreację aktorską :

Benedykt Chromiński za rolę Kuchcika w spektaklu ,,Śpiąca Królewna”

Kuba Rawski za rolę Natana w spektaklu ,,Syn marnotrawny”

Weronika Żak  za rolę Racheli w spektaklu ,,Syn marnotrawny”

Katarzyna Pierzchlewicz za rolę Anioła w spektaklu ,,Syn marnotrawny”

Emilia Świątek za rolę Dziewczynki w spektaklu ,,Dziewczynka z zapałkami”

Magdalena Tatarczuk za rolę Baby Jagi w spektaklu ,,Baśniowy ambaras”

Kuba Piórkowski za rolę Krasnala w spektaklu ,,Baśniowy ambaras”

Antonii Doromiejczuk za rolę Piłkarza w spektaklu ,,Trędowaty, bo nie kochany”

Organizatorem festiwalu jest Konstanciński Dom Kultury, ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornie.

Program_Festiwalu 2013

Patronat medialny nad wydarzeniami KDK pełni konstancin24.eu