XI FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH- PODSUMOWANIE

Tegoroczny  XI Festiwal Małych Form Teatralnych, odbył się w dniach 29-30 marca w nowej siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury –   Hugonówce.

Jedenaście amatorskich zespołów aktorskich zaprezentowało przedstawienia o zróżnicowanym poziomie artystycznym, w większości bardzo dobrym. W prezentowanych spektaklach poruszane były ważne aspekty życia społecznego, jak tolerancja, międzyludzkie więzi, polska rzeczywistość w kontekście służby zdrowia, obyczaje Słowian, historie biblijne oraz  problem niepełnosprawności. We wszystkich spektaklach przewijały się element satyry i humoru. Przedstawienia zawierały ciekawy przekaz przy wykorzystaniu szerokiej gamy  środków wyrazu, jak światło dźwięk, muzyka, obraz i słowo. Festiwal, dzięki wykorzystaniu nowej  sali  widowiskowo-teatralnej w Hugonówce, wspiął się na zupełnie inny poziom, dając komfort pracy młodym artystom i publiczności,  która po raz pierwszy mogła zasiąść w wygodnych fotelach. Jurorzy też byli pod wrażeniem poziomu artystycznego niektórych spektakli i wyławiali z nich  najwartościowsze elementy oraz młode talenty aktorskie. W tym roku statuetka Grand Prix powędrowała do grupy teatralnej ,,Miniatura” z Konstancińskiego Domu Kultury pracującej pod kierunkiem Pani Ewy Cielesz,  za spektakl „Jak wiły wianki wiły”. Nagrodę specjalną przyznano przedstawieniu „Stąd nic nie widać” w wykonaniu gimnazjalistek  z No Bell Gimnazjum Montessori, pracującym pod kierunkiem Pani Beaty Sawickiej.  Przyznano także wiele nagród indywidualnych w kilku kategoriach. Festiwal dał możliwość kreacji i rozwoju konstancińskiej młodzieży, pracującej pod okiem swoich instruktorów oraz sprawdzenia swoich sił w warunkach profesjonalnej sceny. Ważnym elementem zasługującym na podkreślenie była ciekawa, wykorzystująca techniki multimedialne, scenografia wykonana do wielu przedstawień. Festiwal i prezentowane spektakle dostarczyły wszystkim wielu wrażeń i satysfakcji, zarówno występującym jak i organizatorom. Młodzi aktorzy oraz ich opiekunowie zapewne już się zastanawiają, czym zaskoczyć festiwalową publiczność za rok a my czekamy na kolejną edycje festiwalu.

Wyniki festiwalu można pobrać tutaj: Oficjalne wyniki XI Festiwalu Małych Form Teatralnycvh w Konstancinie_1

DSC_8965 DSC_9301 DSC_9401 DSC_9639 IMG_4439 IMG_4446