XVI FESTIWAL MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Już po raz szesnasty grupy teatralne działające w konstancińskich szkołach staną w szranki o Grand Prix festiwalu. Przedstawienia przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich będą rywalizowały o nagrody. Ich występy oceni jury, które nie tylko wybierze najlepszą sztukę, lecz także przyzna nagrody za reżyserię, scenografię i kreacje aktorskie. W tym roku spektakle młodych aktorów ocenią:

Radosław Dunaszewski – przewodniczący jury, reżyser, scenarzysta, producent. Reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych.

Dominika Szulc – animatorka, teatrolożka, pedagożka. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, gdzie współtworzyła spotkania z „Nieletnimi krytykami” teatralnymi.

Przemysław Kaczyński – aktor. Występował w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie oraz w teatrach warszawskich: Żydowskim, Na Woli, Studio. Aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.

Publiczność będzie mogła również obejrzeć wyjątkowe, autorskie spektakle młodzieżowych grup teatralnych Konstancińskiego Domu Kultury. Zapraszamy na familijne spotkanie z teatrem.

13.00 – blok konkursowy

– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała St. Wyszyńskiego

„Szkoła na opak”

Kilka lat temu uczennice wpadły na ciekawy pomysł dotyczący szkoły, próbowały przedstawić go w spektaklu. Nie udało się, ale po kilku latach wróciłyśmy do sprawy i powstał spektakl panegiryk o… szkole.

Spektakl przygotowała pani Bożena Grodzka

– Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie

„O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”

Spektakl autorstwa Wioletty Piaseckiej opowiada o tym, że każdy może odnaleźć swoją „Złotą Górę”. Jest to kraina szczęśliwa, w której bogactwo i zaszczyty nie mają znaczenia. Liczą się mądrość, dobro, uśmiech i szacunek, którymi obdarowujemy innych ludzi. I tylko ten, kto zrozumie będzie prawdziwie szczęśliwy.

Spektakl przygotowały: pani Małgorzata Gozdołek i pani Adrianna Mańkowska-Rzezak.

– Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała St. Wyszyńskiego

„Zagubienie”

Opowiada o człowieku biznesu, który można powiedzieć odniósł sukces w swoim życiu. Pokazuje jednak jakie to pociągnęło za sobą konsekwencje w nim samym i otoczeniu.

Spektakl przygotowały: Siostra Terezjanna i pani Ilona Mantyka.

– Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

„Czerń i biel”

Spektakl pokazuje, że dobro i zło są obecne na co dzień w naszym życiu, przenikają się wzajemnie. Niełatwo być dobrym, dlatego chętnie odwracamy się w stronę zła, które nas pociąga. Warto jednak wierzyć, że dobro zwycięża.

Spektakl przygotowali: pani Paulina Jaszczuk, pani Anita Pilszyk, pan Daniel Zygmunt.

– Gimnazjum NoBell

„Trio absurdalne z księżycem i flecistką”

Przypadkowe spotkanie w parku pretekstem do niezwykłych i zaskakujących zdarzeń z puentą. Spektakl utrzymany w klimacie groteski i absurdu.

Spektakl przygotowała pani Beata Sawicka.

15.30 – występy pozakonkursowe grup Konstancińskiego Domu Kultury

– Grupa Teatrzaki

„W ogrodzie ciotki Danuty”

Wśród skromnych ogrodowych kwiatów wyrosła dumna róża. Kwiaty, owady i strach na wróble próbują wytłumaczyć róży zasady panujące w ogrodzie.

– Grupa Za drzwiami

„Jak wiły wianki wiły”

Spektakl komediowy oparty na wierzeniach słowiańskich. Dwoje uczniów, którzy przed zakończeniem roku szkolnego wybrali się na wagary przenosi się w czasy słowiańskie.

– Grupa Miniatura

„Wino porzeczkowe”

Grupa przyjaciół spotyka się na imprezie urodzinowej jednego z nich. Jest nudno i jedna z uczestniczek, Paula, przynosi propozycję ewentualnego zakupu starego domu. Okazuje się, że w tym domu jest pewna tajemnica.

Spektakle w reżyserii Ewy Cielesz

18.00 UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD

Spotkanie z jury

Niedziela, 17 marca, godz. 13.00

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Możliwość komentowania jest wyłączona.