Teatralia

W czwartek 24.01.2013 odbyły się po raz pierwszy Teatralia – spektakle grup teatralnych o godz. 18.00 w KDK na ul. Jaworskiego 18 w Konstancinie-Jeziornej.

Publiczność Teatraliów dopisała. Cała pełna sala przyglądała się występom: dziecięcej grupy teatralnej Teatrzyki, młodzieżowej grupy teatralnej Miniatura, oraz Grupy dorosłych uczestników.

Teatrzaki – dziecięca grupa teatralna przedstawiła I scenę spektaklu „Ciuciubabka” – scenariusz Ewa Cielesz. Do bawiących się na podwórku dzieci dołącza chłopiec, któremu obce są wszelkie zasady dobrego wychowania. Podczas zabawy w ciuciubabkę chłopiec nagle znika w tajemniczy sposób.
Miniatura – młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła komedię pt. „Cioteczka” – scenariusz Ewa Cielesz. Do dużej rodziny przybywa pozbawiona opieki, trochę niespełna rozumu cioteczka. Rodzina przyjmuje ją niechętnie pod swój dach, tym bardziej, że jest to jeszcze jedna osoba do wyżywienia w domu, w którym się nie przelewa. Cioteczka jednak tak uatrakcyjnia życie członkom rodziny, że nie chcą słyszeć o jej wyjeździe, który zbliża się nieuchronnie.
Grupa dorosłych uczestników przedstawiła spektakl pt. „Koniec świata” – scenariusz Ewa Cielesz. Komedia ukazująca skutki spełnienia marzenia bycia kimś innym niż dotąd w przeciętnym związku małżeńskim.

Dziękujemy bardzo organizatorom, aktorom i uczestnikom Teatraliów i zapraszamy za rok. Poniżej fotorelacja ze spotkania.