PROJEKT RAZ, DWA, TRZY CZYTAMY

Konstanciński Dom Kultury oraz firma Granie w czytanie realizuje projekt   „Raz dwa trzy czytaMy”,  dofinansowywany przez Mazowiecki Instytut Kultury. Projekt skierowany jest do gminnych szkół i przedszkoli i będzie realizowany we wrześniu i październiku 2016r.

Ideą projektu jest zachęcenie dzieci w wieku 5-9 lat do czytania wartościowych książek. Najważniejszym działaniem w ramach projektu będzie  cykl innowacyjnych bezpłatnych zajęć z książkami, zakończony marszem dzieci (Parada książki)  i Wielką Galą Książki.

Uczestnikami projektu będą  dzieci z konstancińskich przedszkoli i szkół oraz ich nauczyciele. Dzieci uczestniczące w projekcie „Raz dwa trzy czytaMy” dowiedzą się o wartościowych pod względem literackim i graficznym książkach polskich i zagranicznych autorów. Nauczyciele poznają proste, ale spektakularne sposoby pracy z literaturą dziecięcą.

Przedszkola i szkoły uczestniczące w projekcie otrzymają  pakiety atrakcyjnych książek i będą brały udział w marszu przez Konstancin, który będzie nagłośniony w mediach. Marsz zakończony będzie Wielką Galą Książki, na którą zaprosimy autorów i grafików tworzących książki dla dzieci.

Zajęcia dla klas i grup przedszkolnych będą się odbywały w październiku 2016 r., w Konstancińskim Domu Kultury oraz w Bibliotece Publicznej, która jest partnerem projektu. Wielka Gala Książki odbędzie się 26 października w Konstancińskim Domu Kultury.

Projekt dofinansowany w ramach projektu „Kulturalni Edukatorzy” Mazowieckiego Instytutu Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury
banner-logo-kemik547185fe273bd12936eb2d6fbcdb5dba

mazowsze-kolor