Big Band Rondo Konstancin

Zespół powstał w 2003 roku, początkowo jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Rondo Konstancin.

Lata 2003 – 2005 to okres intensywnych prób, doboru repertuaru i składu osobowego. Pierwsze występy to rok 2005 i koncerty w Konstancińskim Parku Zdrojowym, jak również udział w lokalnych uroczystościach okolicznościowych.

Członkowie orkiestry to zawodowi muzycy z dużym stażem i doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach, co pozwala na modyfikację składu instrumentalnego w zależności od potrzeb, rodzaju i charakteru muzyki.

Pod względem repertuaru orkiestra jest wszechstronna. Wykonuje muzykę marszową, patriotyczną, religijną, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland. Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i własne stroje.

Orkiestra bierze udział we wszystkich uroczystościach i festynach okolicznościowych na terenie gminy, zaś w sezonie letnim koncertuje w Konstancińskim Parku Zdrojowym. Występowaliśmy w wielu miastach Polski i dwukrotnie w Czeskich Hranicach.

Aktualnie Big Band Konstancin liczy 18 osób.

Kontakt:

Stanisław Krzpiet

skrzpiet@o2.pl

tel. 507 710 016

http://www.youtube.com/watch?v=Brkmw3iyWm4

http://www.youtube.com/watch?v=-ON4IvBIRGU

Jeśli chcą Państwo się zapoznać lepiej z twórczością Big Bandu Rondo Konstancin, zapraszamy tutaj : http://www.youtube.com/user/mietekmroz?ob=0&feature=results_main