WYSTAWY AKTUALNE

DRZEWO ŚWIADOMOŚCI Wystawa malarstwa Marleny Wąsowskiej

W malarstwie Marleny Wąsowskiej środki wyrazu – zróżnicowanie faktury, operowanie kontrastowymi zestawieniami barw i subtelną kreską służą przedstawieniu emocji i przeżyć wewnętrznych. Artystkę interesuje rozwój duchowy, wzrastanie i dojrzewanie człowieka w relacji do świata zewnętrznego, a także napięcia między destrukcją a zdolnością do odradzania się i poszukiwania źródła duchowej mocy.
Marlena Wąsowska jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka i pracuje w Konstancinie.
Na wystawie pt. „Drzewo świadomości” pokazane zostanie blisko 40 jej prac powstałych w 2016 r.

Wernisaż – Sobota, 20 maja, godz. 17.00
Zapraszamy. 
Wstęp wolny.

Wystawa potrwa do 2 lipca 2017 r. i będzie czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-20.00.

WĄSOWSKA_PLAKAT

WYSTAWA PLENEROWA – FIVE DREAMS

W Parku Zdrojowym, w pobliżu Hugonówki stanęło niecodzienne dzieło Beaty Czapskiej. Grupa rzeźbiarska złożona z pięciu rzeźb przedstawiających watahę biegnących wilków. Tytuł odwołuje się do marzeń lub snów ale także znaczeń obecnych w kulturze związanych z tymi zwierzętami, jako istotami uosabiającymi wolność i dzikość, a także umiejętność życia w grupie-stadzie, solidarność, współpracę, mądrość itp.

Rzeźba jest prezentowana w parku przy Hugonówce z okazji 120-lecia Konstancina.

Beata Czapska ukończyła Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. W 1974 r. wyjechała do Paryża, gdzie podjęła studia w École Nationale des Beaux Arts oraz w prywatnej pracowni rzeźby René Coutelle’a. Twórczość w zakresie rzeźby, rysunku oraz projektowania architektury. Mieszka we Francji.

IMG_9928