KONFRONTACJE 2016 część I

„Konfrontacje” to doroczna wystawa artystów związanych z Konstancinem-Jeziorną. W latach 2000-2014 działali oni w ramach, istniejącego przy Konstancińskim Domu Kultury, Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych TRIADA. Po jego rozwiązaniu artyści, których jest obecnie ponad 30., podzielili się na dwie grupy a wystawa prezentowana jest w dwóch częściach:
I) 14 maja – 10 czerwca 2016
Udział wzięli:Emilia Czyż-Kędzierska, Piotr Giers, Jacek Kaczmarek, Alojzy Kiziniewicz, Teodora Kurek, Stanisław Kurek, Katia Meller, Leokadia Nastały, Wiesława Nastały-Płaskocińska, Monika Pawłowska, Gabriela Przytuła, Julita Rajkowska, Joanna Sękowska-Rutka, Mirosława Słoniewska i Katarzyna Żółtek.
Wystawa stanowi, jak zawsze, przekrój różnych stylów i technik, od malarstwa olejnego, poprzez serigrafię, grafikę, pastel, do kolażu i tkaniny unikatowej. Prezentowane prace powstały w większości na przełomie 2015 i 2016 roku. Aranżacja wystawy odnosi się do sytuacji w jakiej znaleźli się artyści po rozwiązaniu swojego stowarzyszenia i nawiązuje do idei „paczki” lub popularnego w przesyłkach elektronicznych „ZIP-a”. Twórcy i ich prace są spakowani, „zzipowani”, jak w podróży…  i czekają na nowe prądy, które zawiodą ich do „nowego miejsca”  czyli nowej formuły współpracy.

jhgu