Piknik z rodziną. Wystawa malarstwa i instalacji Doroty Podlaskiej

30 lipca – 10 września 2016

Dorota Podlaska, jedna z ciekawszych artystek polskich średniego pokolenia, zajmuje się malarstwem, instalacją, ilustracją książkową i projektowaniem. Jest też autorką akcji artystycznych, których tematem jest kreatywnie tworzone jedzenie. Jej wystawa w Hugonówce jest zbiorem prac powstałych od 1997 roku w oparcie o życie prywatne autorki. Ich tematem są głównie relacje międzyludzkie w obrębie rodziny, przyjaciół i znajomych artystki, ale także jej marzenia, odczucia i wspomnienia. Wystawa została podzielona na tematy: Miłość, Praca, Dom, Prośby i skargi, Marzyć każdy może i inne. Zaprezentowane w ich ramach niewielkich rozmiarów obrazy przypominają ilustracje książkowe układające się w niezwykłe narracyjne cykle.

Dorota Podlaska_Piknik z rodziną_plakat